| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu putem uita o persoana si inca tinem la aceasta chiar daca ne-am despartit de ea acum mult timp si ne-am facut noi,, iubiti"? De ce e totul asa greu?

10 răspunsuri:
| BeAmazing a răspuns:

Doreste-ti cu adevarat sa o uiti sa nu-ti mai pese, cauta-ti si tu noi iubiti nu te lasa mai prejos. Arata-i ca ai trecut peste, ca a fost doar un episod din viata ta peste care ai trecut! Mult succes!

| Latinmoon a răspuns:

Pentru ca tu l-ai iubit foarte mult si dorul si durerea sunt nespus de mari!
Good luck! >big grin

| Jeanine a răspuns (pentru Latinmoon):

Thanks happy si da, ai dreptate cu spusele tale

| Latinmoon a răspuns (pentru Jeanine):

Cu placere happy

| Ramona000 a răspuns:

Pentru ca l-ai iubit f mult si atunci inca il ai in inima

| YoBuDy a răspuns:

Pentru ca suntem fiinte umane si nu ne putem juca cu sentimentele, acest lucru ne diferentiaza de obiecte. Daca dupa o lunga perioada de timp iubirea inca mai persista si nu poti uita aceea persoan este pentru ca a fost dragoste reala, si inca va mai ganditi unul la celalalt si la momentele frumoase petrecute intre voi, si ar mai fii ideea ca actualul nu se ridica la nivelul fostului/ei

| d3javw a răspuns:

Pot sa zic ca nu ebig grinDepinde de caracter si de vointa, ocupatie

| Jeanine a răspuns (pentru d3javw):

Ba e! pentru ca oricat de multa vointa si caracter ai avea nu prea tine de noi sa uitam.

| bibi38 a răspuns:

Cred ca cel mai bine era sa faci o pauza sa se limpezeasca lucrurile inainte sa ai o noua relatie.

| Jeanine a răspuns (pentru bibi38):

Nu am o noua relatie, si am facut o pauza de aproape 4 luni pana sa mai vorbesc cu altiiwinking