| Losnams a întrebat:

De ce sexul feminin e mai inteligent, superior si frumos față de cel masculin?

27 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Chiar aveti o problemă cu femeile. Instigi masculii la revoltă şi nu iese nimic bun. Fiecare persoană, indiferent de sex are anumite calităti precum şi defecte. Este absurd să superiorizezi sau să inferiorizezi o anumită categorie socială. Te asigur că nu vei găsi răspunsurile, ce faci tu este să dai glas categoriei imbecile ( nu mă refer strict la bărbati) care îşi vor manifesta frustrarea şi absurditatea.

| darrio2007 a răspuns:

Cine spune asta?

| Adry05 a răspuns:

Ambele sexe sunt la fel de inteligente dar inteligența se îndreaptă spre alte laturi. Femeile sunt mai minuțioase, empatice, sentimentale, bărbații văd totu mai în ansamblu, sunt mai raționali.

| RAY a răspuns:

Depinde de fiecare cat de superior e si in ce domeniu este, daca vorbim de frumusete este adevarat ca majoritatea femeilor sunt mai frumoase, inteligenta cred ca e cam egalitate, fizic barbati genetic sunt mai puternici, dar aceste lucruri sunt cauzate de evolutie, nu ar trebui sa ne certam intre noi

| corbulalbrosu a răspuns:

Este parerea ta strict personala cu care este de acord o anumita parte a populatiei. In schimb cealata parte a populatiei oarecum majoritare, considera ca sexul feminin este una ''net'' inferioara d.t.p.d.v. in comparatie cu sexul ''tare''. big grin

| LPCTSTR a răspuns:

Superior prin ce? Ca prin putere fizica pot sa-ti garantez ca unele femele nu-swinking

| Dalmore a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ai trecut printr-o naștere? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru Dalmore):

In afara de nasterea nenorocita care m-a adus pe planeta asta imbecila, pot sa te asigur ca nuwinking

| Dalmore a răspuns (pentru nimportequi):

Marile descoperiri nu v-au ieșit din penis, ci din faptul că n-ați avut restricții, ca noi. Restul nu mai comentez, că aș scrie 3 romane și pari 5geist. Nu meriți.

Chanel, Prada, Schiaparelli, Herrera, Karanwinking și vezi că destule branduri pe care le-ai înșirat au avut directori creativi femei de-a lungul multor ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Dalmore a răspuns (pentru nimportequi):

Mașini de lux și aplicații laughing))))). Muream fără ele. Și fără genți de piele. Nimic din ce ai înșirat tu acolo nu ar exista dacă nu ar lucra pentru ele echipe mixte de oameni. O idee nu e suficientă ca să schimbe lumea. Mai citește. Și vezi că wi-fi-ul tău a fost inventat de o actriță de la Hollywoodwinking eu zic să te lepezi de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Dalmore a răspuns (pentru nimportequi):

Felicitări laughing)))) sper sa nu folosești nici GPS-ul, nici Bluetooth-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| Dalmore a răspuns:

Am aflat ceva nou, femeile nu-și rup membrele laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu întotdeauna sunt mai inteligente sau superioare nu e o regula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cookie pune cea mai firavă femeie cu 3 copii de mână în pericol că face de râs orice bărbat la capitolul puterewinking fiecare are putere cat ii trebuie

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeia poate sa sune oricând la politie, nu are nevoie de un bărbat s-o apere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spuneam de o situația de viața și de moarte, unde nu ai timp să suni la poliție. Trăiești în mare deziluzie, rupt de realitate, dacă ai impresia că poliția ajută prea mult femeile oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că sexul masculin a devenit mai prost, inferior, urât decât sexul feminin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inteligent? Deloc., Femeile au de regula IQ cu ~5 puncte mai mic ca barbatii.
Frumos -> Asta e preocuparea lor., dar termenul e subiectiv
Superior -> Eh., poate mai importante cand privim statisticiile., ca femeile produc copii.

| Dandinelle a răspuns:

Comparatiile intre sexe nu au sens.

| Negoiu a răspuns:

Inteligent în nici un caz! Femeile având "valuta forte" între picioare se folosesc de bărbați cum vor!

| Ofiintă a răspuns (pentru Negoiu):

Dacă este să o luăm astfel, bărbatii nu se tem de ce au între picioare. De multe ori, este singurul motiv pentru care se simt superiori. Pe de altă parte, femeile sunt mai vulnerabile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ofiintă):

Și bărbații sunt la fel de vulnerabili, așteaptă toată lumea ca bărbat să facă un abuz pentru că are mai multă forță fizică. In general femeile se uită doar la bărbați care sunt/cred ele că sunt superiori lor.

Dar și femeile pot comite abuzuri psihice și să fie extrem de narcisiste. As spune că sunt mai multe decât abuzurile făcute de bărbați.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că este total irelevantă toată această distingere universală.
Nu doar femeile sau doar bărbatii au capacitatea necesară de a initia vreun rău.
Diferenta constă în modul în care se execută şi de posibilitătiile de care dispun ambele sexe.
Nu voi sustine faptul că toate femeile întâlnite se situează la limita medie a aşteptărilor mele. Multe dintre ele reprezentând o cauză pierdută, precum şi multi bărbati. Nu sunt vreo feministă sau dimpotrivă, nu fac parte din categoria femeilor care blamează alte femei pe nişte criterii nefondate. Recunosc faptul că unele sunt de-adreptul vomitive precum si unii.