| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

De ce toata lumea considera ca cea mai dificila parte a adolescentei este pe la 14, 15 ani? mai ales la fete?

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Este dificila pentru cei din jur, dar pentru cei de 14-15 ani este cea mai frumoasa perioada a vietii.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E dificila? e cea mai frumoasa perioada a vietii, ce vedeti voi asa dificil? laughing

| ALGator a răspuns:

E un mit si un obicei care s-a propagat foarte mult din Occident incit toata lumea a ajuns sa-l creada.
Adolescentii pot deveni dificili pentru parintii lor, eventual si pentru ei insisi.
Dar nu e nicidecum o regula. Daca esti relativ multumit(a) cu tine si relativ linistita atunci nu e nicio problema. Nu vine cineva de sus sa te faca dificila peste noapte fix la 14 su

| Moddi a răspuns:

Este cea mai frumoasa!
Iti faci un iubit!
Lasi gesturile de copil!
Te maturizezi!

| Elena9666 a răspuns:

Nu cred ca este cea mai dificila, ba din contra, este o perioada foarte frumoasa din viata fiecaruia, nu ai griji si nu ai nici atat de multe responsabilitati. Intr-adevar, exista si o parte mai dificila a varstei deoarece corpul trece prin anumite schimbari ..si starile emotionale se schimba. Si de obicei, noi, fetele suntem mai dificile, ba vrem ceva, ba nu mai vrem laughing.