| sunnyday6 a întrebat:

De ce unii barbati se simt intimidati de femeile frumoase?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Cei din jurul lor le fac sa fie arogante, ca se uita la ele ca la zeite doar pentru ca sunt frumoase in opinia lor.
DAR, te asigur ca nu toate femeile frumoase sunt proaste sau arogante. Cateva sunt efectiv prea destepte pentru a fi arogante.

Evident ca nu au niciun merit, normal ca sunt tot fiinte umane. Tocmai de asta nu cred in "frica" de a le aborda.

36 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De frica unui refuz, pentru ca femeile frumoase nu se uita la majoritatea barbatilor, asa ca ce rost are sa incerci, e si faza de comparatie ea frumoasa el nu, va fi un complex de inferioritate pentru el, de asta multi sunt gelosi, eu unu nici nu incerc, pentru ca nu are rost

| sunnyday6 explică (pentru RAY):

Crezi ca indiferenta manifestata de femeile frumoase e justificata, gen, daca e frumoasa e normal sa nu fie de treaba/sociabila cu oricine? Pt ca sincer mie imi este cam scarba de arogantele astea (nu le cere nimeni sa se ****, dar macar sa fie ok ca persoane)

| Violleta2022 a răspuns:

Din lipsa de incredere in ei.

| Plato a răspuns:

De prosti.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

De prosti sau ca nu are rost sa incerci?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

De prosti. Mereu are rost sa incerci.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

E na dupa un timp numai are rost, alea frumoase nu se uita la baieti normali au si ele pretentile lor

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu exista "alea frumoase", am mai discutat.
Tu pe Raicu ai incadra-o la "alea frumoase", eu nu.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Cu tine nu ajung nici unde

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Daca vezi o bunaciune sexi langa tine, care e morala si educata, nu e tarfa si d-astea... Te asigur ca nu ai mai avea nici un motiv sau scuze de a nu vorbi cu ea si nu ai putea baga scuze pentru a-ti ascunde frica, si totusi, n-o sa vorbesti.
Tu ai avea curaj sa abordezi orice fata? Ai curaj sa-mi dai o poza cu tine? Sau o sa bagi scuze care sa acopere frica de a fi judecat?
Tu esti ala din poza ta de profil? Nu cred, ai spus ca ai barba.
Ala din poza ta e un barbat cu adevarat gigel.
Toţi barbatii care seamana cu ala, sunt niste bărbaţi gigei.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru raMLesS):

Tipul din poza aia e Alan Harper din serialul doi bărbați și jumătate.

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Da' normal ca am "curaj".
Nu inteleg de ce trebuie curaj, dar in fine. N-are cum sa-mi fie frica sa vorbesc cu oameni, ca nu-s antisocial. Oameni suntem toti, nu?

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Ai "curaj" sa-mi dai o poza cu tine? Pana la urma oameni suntem toti.

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Nu, n-am "curaj".

| sunnyday6 explică (pentru Plato):

Imi place gandirea ta! Vreau sa imi explici ceva. De ce crezi ca sunt arogante femeile frumoase? Nu cumva sunt si ele fiinte umane si nu au nici un merit ca mama natura a fost mai generoasa cu ele? Ce merit au? Nici unul! Deci, de unde atatea figuri in capul lor?

| sunnyday6 explică (pentru raMLesS):

Si de ce barbatii trebuie sa aiba temeri in a aborda o fata? Nu cumva se scobesc si ele in nas sau dau vanturi? Nu cumva si ele fac tot ce faceti voi? De unde teama asta nejustificata? Asta nu inteleg eu

| raMLesS a răspuns (pentru sunnyday6):

Fetele nu se ca*a

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

De ce n-ai "curaj".
Daca spui ca infatisarea nu conteaza si ca nu ti-e frica sa fii judecat... Hai sa vedem.
Pedofil sau mai stiu eu ce, nu sunt.

| sunnyday6 explică (pentru raMLesS):

Uneori chiar si pe gurawinking Cu totii ne...

| sunnyday6 explică (pentru Plato):

Exact! Bine ai zis-o. Deci problema e la barbati ca le ridica mingea la fileu! Imi pare rau ca se creeaza astfel de comportamente toxice, arogante, doar pentru ca anumite persoane interpreteaza ca slabiciune modul in care sunt privite de alti oameni...

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Pedofilii nu mai au treaba cu mine de ceva vreme.
Nu mi-e frica sa fiu judecat, departe de mine gandul. Nu ma afecteaza pe mine parerile multimii.
Insa, nefiind retea de socializare... prefer sa nu. Aici sunt doar user.
Pana la urma, ce relevanta are? Cu ce ajuta ceva sau pe cineva poza mea?

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Pe mine, vreau sa-mi vad idolul

| Plato a răspuns (pentru sunnyday6):

Cei din jurul lor le fac sa fie arogante, ca se uita la ele ca la zeite doar pentru ca sunt frumoase in opinia lor.
DAR, te asigur ca nu toate femeile frumoase sunt proaste sau arogante. Cateva sunt efectiv prea destepte pentru a fi arogante.

Evident ca nu au niciun merit, normal ca sunt tot fiinte umane. Tocmai de asta nu cred in "frica" de a le aborda.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca imi raspunzi la intrebarea mea o sa iti dau o explicatie https://www.tpu.ro/......-redus-si/ si ai sa iti dai seama de ce.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Totul tine de IQ-ul baiatului de nivelul de educatie, starea de spirit, caracter, personalitate.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ce legatura are asta cu faptul ca nu are rost sa incerci?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru RAY):

Pai da ma, ca exact atunci cand incerci isi bate joc de tine s-au te ea in ras pentru ca ele sunt atente la ce scoti pe gura si te citeste imediat, te ea de fraier. Sunt tare curios cand tu o sa fi tata si o sa ai o fica ce fel de specimen o sa fie, cred ca si tu o sa te intrebi asta cand o sa fi tatic.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Dumnezeu stie man

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru RAY):

Dumnezeu, ei bine o sa spun exact ce a spus Arsenie Boca "se spune ca exista un Dumnezeu in fiecare din noi, dar din pacate pentru noi Dumnezeu a murit si noi o data cu el."

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru RAY):

Adevarul e ca diferenta de IQ de la fiecare individ e foarte mare cat despre noi lucruriile stau cam asa rata de handicap in randul baietiilor e de 5 ori mai mare decat la fete, bine eu nu zic ca suntem toti prosti s-au redusi dar adevarul e ca ele sunt mai destepte decat noi asta se site inca din cele mai vechi timpuri inca din evul mediu.

| sunnyday6 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Ok dar de ce daca e frumoasa trebuie sa aiba atatea aere? Ti se pare justificabil comportamentul asta? Zic si eu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru sunnyday6):

Pentru ca e curva de aia si isi permite.

| sunnyday6 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Curva adica? Pe bune, chiar vreau sa inteleg motivul pentru care isi permit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu au abordat prea mult in viata lor, de aia se simt intimidati.
Legat de frumoase, prea putine femei sunt cu adevarat frumoase. Majoritatea aratã bine sau decent.

| sunnyday6 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut chiar dinastia care sunt macho si au abordat cu carul dar culmea, inca erau intimidati daca vedeau o "bunaciune"...de ce sa ai emotii frate, mai ales ca astia erau si cu prietenele, doar nu isi faceau planuri cu alta in timpul ala

| sjjsjeieidnfnsksksks a răspuns:

Dacă ești deținătoare de sânii mari si dos bombat nu înseamnă că ești frumoasă si la față. Pentru divele care se simt "bombe"

| sunnyday6 explică (pentru sjjsjeieidnfnsksksks):

Ce e mai important, fata sau corpul dupa tine