| VrRos49 a întrebat:

De ce nici o femeie nu-mi răspunde la mesaje? Bă, dar niciuna. Gândiți-va ca eu stau la sat în zone cu populația mica, am încercat să las mesaje și fetelor de aici și niciuna nici de aici nu îmi răspunde la un mesaj și nu sunt asa de cunoscute ca să aibă multe mesaje de la băieți, că sunt de la sat.Adevarul e ca nici nu prea am soluții unde stau eu, am 3 fete în sat și în alte sate tot asa sunt puține și luate,dar am încercat doar la fetele singure să las câte un mesaj și nimic, deși ele mă cunosc din vedere pe mine...
Vouă vă răspund fetele la mesaje, băieți?
Și sa-mi spună și mie o fată de ce nu răspundeți la mesaje băieților, deveniți tot mai ciudate...eu când am mesaj de la o fată(ceea ce se intampla o data la 10 ani) indiferent daca îmi place sau nu, ii răspund. Sunt chiar frumos când ma aranjez dar degeaba ca tot la baietii ăia pletoși și nearanjati sunt mai atrăgători pentru fete.Parerea mea e ca fetele se uita la ciocan cât e de mare, nu la băiat dacă e frumos sau nu. Ok, am 65kg la 19 ani și 11 luni dar consider ca sunt atrăgător și arat bine, nu sunt de neglijat. Aud multe păreri cum că dacă ai sub 70 kg ca băiat sa îți iei gandul de la o relație cu o fată.Aha, deci contează mărimea.
Eu consider ca sunt ok, nici gras nici slab.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai uitat sa spui ce inaltime ai!
banuiesc ca ai undeva la 1.60m -1.65m, asa-i?

| Drimmero a răspuns:

Nu conteaza cum te consideri tu, conteaza cum te considera celelalte persoane, tu te poti supraestima sau subestima in functie de caz, adica sa ai realitatea distorsionata. Evident ca trebuie si tie sa iti placa de tine, asta iti da incredere de sine, e sanatos sa fii putin narcisist cu tine, sa iubesti cum arati, foarte multi intra in depresie sau au caderi psihice din cauza aspectului fizic pentru ca nu sunt cum isi doresc sau au intervenit anumite modificari ale infatisarii si corpului dar e alta mancare de peste, revenind la subiect.
Cum ziceam, conteaza foarte mult cum arati, in abordarile online conteaza mai mult aspectul fizic decat in abordarile pe strada, acolo mai ai si papagalul in evidenta daca ai, dar pe net ai in fata pozele persoanei si un schimb de replici in format text care de multe ori sunt banalitati, pe tine nu te intereseaza daca tipa stie filosofie si poti vorbi cu ea 1 saptamana doar despre asta, o abordezi pentru ca iti place cum arata, asa si ea la randul ei iti examineaza poza, daca ii place cum arati sansele sunt mai mari sa-ti raspunda mai ales daca subiectul pe care il abordezi e de fapt o banalitate.
Conteaza si ce ii spui, daca te repeti ca ceilalti nu prea iesi in evidenta, spune-i ceva interesant si original, vezi ce are prin profil, ce muzica asculta, ce mai gasesti in pozele ei, daca e intr-un loc pe care l-ai vizitat si tu, daca are vreo descriere cu un citat anume care ti-a placut... vrajeala, trebuie sa fii putin smecher sa stii sa dai replica, fii inventiv, jongleaza cu cuvintele, iti trebuie un anumit vocabular s-o prinzi in discutia voastra.
Eu refuz sa cred ca daca ii place cum arati si ai subiecte care sa fie interesante nu ti-ar raspunde. Un sfat: Evita "buna, ce faci?" sau "cati ani ai?" cel putin nu incepe asa, fii destept, nu fii ca altii.

| Wr3nch a răspuns:

Sef, nu agăți fete trimitiand mesaje, ca e cringe. Nu is obligate să îți raspunde, si majoritatea fetelor pe care le stiu nu ar raspunde la asa abordari.

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca, chiar si alea "neatractive" primesc suficiente mesaje de la destui tipi ciudati laughing
Daca o sa ajungi sa cunosti o femeie si sa fii suficient de apropiat de ea sa vezi cate mesaje si ce gen de mesaje primesc de la barbati, s-ar putea sa le intelegi de ce te ignora laughing

Daca vrei sa-ti raspunda la mesaje, trebuie sa te asiguri ca ii dai un mesaj interesant...
Cumva, sa nu fie plictisitor, sau legat direct de ea, cum a zis colega de mai sus...
Ca deja, cumva e evident cu ce persoana ai d-aface dupa primele mesaje...
Daca conversatia e de genul "buna, ce faci?" o sa fie o conversatie scurta si plictisitoare, chiar de-ti raspunde.
Daca intrebi chestii prea persoanale iar nu e ok...
Adic gen, ii dai prima data mesaj, o intrebi daca are iubit, pai ce asteptari ai sa o intrebi asta? Crezi ca o sa-ti raspunda gen "Nu am iubit, vrei sa fii tu?" laughing
Nu o sa se intample asta, iar daca se intampla, cel mai probabil face misto.
Si mai sunt mesajele cu aspectul...
"Vai dar ce frumoasa esti"...
Iar ele sunt ceva gen... Da mersi, mi-au mai spus 10 asta in ultima saptamana laughing

Cu mesaje de genul nu merge.

Ba mai mult, poti sa ai si cel mai ok mesaj, si tot nu e garantat ca o sa-ti raspunda.
Cumva, daca vrei sa-ti raspunda la mesaje, trebuie sa le starnesti putintel interesul...
Asta inseamna inclusiv ca trebuie sa ai un profil cat de cat ok, si de asemenea, mesajul sa fie cat de cat ok laughing

| Goete a răspuns:

Daca asa mesaje trimiti, ba, n-o sa-ti raspunda

| Eireann a răspuns:

Nu raspund la mesaje de genul " buna, cf?" fiindca denota lipsa de inspiratie si lene. In plus daca raspund baietii ma iau de zici ca sunt la Guantanomo : " Cum te chema? Chiar asa te cheama? Cati ani ai? Chiar esti tu aia din poze? Ai iubit? De mult? Nu vrei altul? De ce raspunzi asa de greu? Ce treaba ai? De ce nu raspunzi? De ce nu raspunzi? DE CE NU RASPUNZI?" Nici eu nu sunt cunoscuta dar primesc cam 2-3 mesaje de genul pe zi de la oameni complet necunoscuti si care nu ma intereseaza.

| Goete a răspuns (pentru Eireann):

E ca si cum ai decide ca nu iti place o mancate inainte de a o gusta. Doar aruncand o privire sau simtind mirosul.
Errare humanum est

| Eireann a răspuns (pentru Goete):

De fapt cu cateva saptamani in urma am decis ca nu imi este foame si am schimbat setarile sa nu mai promesc mesaje de la necunoscuti.

| Goete a răspuns (pentru Eireann):

Asa ramai cu gusturile cunoscute si fara posibilitatea de a experimenta ceva diferit, nou, necunoscut.
Fiecare cu deciziile proprii, eu sunt la fel de ciudat; nu ma intereseaza persoanele Plafonate

| haileewatson a răspuns:

Nu e nimeni obligat sa-ti raspunda tie la mesaje laughing poate ar trebui sa pleci din satul ala si sa te duci intr-un oras mai mare unde sigur exista multe femei. Nu mai fiti fratilor asa frustrati si batuti in cap.

| CleanHeart a răspuns:

Te sfătuiesc să citești despre arta seducției feminine, sunt vloguri și cărți care te vor ajuta mult și o să vezi cum ajungi sa ai discuții frumoase și inteligente cu multe fete dar sa nu uiți nici sa te pui in cea mai buna valoare.

| LonelyGuy07 a răspuns:

La 9 din 10 baietii ca sa iti raspund la intrebare, fetele nu raspund sau cel mult dau cu seen, principala cauza o reprezinta dezvoltarea tehnologiei oricand la orice ora din zi si din noapte o tarfa pe care incerci tu sa o abordezi o va aborda altul mai smecher mai chipes mai facut la sala decat etc si lista poate continua, a doua chestie Facebook-ul si instagramul nu sunt site-uri de dating, nu stiu de ce multi cred ca acolo poti aborda fete! totul pleaca de la cercul tau social daca e 0 sansele sa mori singur si virgin sunt extrem de mari, asta te diferentiaza pe tine de restul care au reusit, imagineaza-te pe tine cum ai fi singur pe o insula pustie incercand sa abordezi femei - exact asta se intampla si cu tine in momentul asta nu te cunoaste nici PULEA SPATAR absolut nimic de care sa legi prieteni cunostinte etc! imi imaginez ca noi barbatii ne-am dori sa ne asalteze pzd-le pe Facebook sau Instagram cu mesaje dar de ce sa o faca daca au gasit cine sa le foota din anturajul lor! pricepi cap sec?

| LonelyGuy07 a răspuns:

Ca de exemplu daca erai un tip sociabil deschis in a lega foarte usor ''prietenii'', indirect erai perceput de ele ca fiind un tip care reprezinta interes si n-aveai cum sa nu te impiedici de una care sa vrea sa fiti impreuna, dar in general chestiile astea sunt reusite in mare parte de bad boys, daca ai fost molau de mic luat la poola prin scoala de baieti sa poti reusi ce am zis eu mai sus e de S.F pentru tine! ai inca 20 de ani poti trece de stadiu de prost aflat in viata printr-o imbunatatire substantiala in tine. mers la sala, sport alergat care sa iti dea o imagine de bad boy nu e inca totul gata pentru tine dar daca o mai labagesti mult asa o sa ramai fraier in general in viata nu doar cu femeile

| alexandrztefan a răspuns:

Nu e vorba de aspect de cele mai multe ori. E vorba de felul în care le abordezi. Dacă o iei cu "cf" sau emoticoane la story, mai mult de o apreciere nu poți sa primești.

Și faza "fetele se uita doar ciocan" se vede ca ai doar 19 ani. De parca tipa poate sa vadă din poza de la profil cât ai tu "prietenul". Si ca să te șochez din nou, degeaba un băiat e frumușel dacă atunci când deschide gura îți faci cruce. Asta ca paranteza legat de remarcile tale.

Și personal, din punctul meu de vedere, al unei tipe de 20 de ani, mi se par destul de cringe. Care trimit mesaje la întâmplare asa pe diferite rețele de socializare.

Singura situația în care probabil as răspunde este dacă as fi schimbat câteva cuvinte fața în fața, apoi să primesc un mesaj de la persoana respectiva.

Adică pe bune, dacă noi nici nu ne cunoaștem, nu avem anturaj comun ce am putea discuta mai mult decât "-cf? -bine tu?"