| 95Cosmin a întrebat:

De ceva timp a inceput sa imi placa de o fata de la liceu.Prietena ei este iubita colegului meu, si asa am dat de ea.Singura problema este ca nu prea vorbim, eu incerc sa intru in vorba cu ea dar nu prea pot pentru ca nu prea sta locului, tot timpul se plimba prin liceu ori sta in clasa cu colega ei, si daca apuc sa vorbesc cu ea nu prea stiu ce sa ii zic, o intreb ``de sanatate`` si cam atat.Lucrul care m-a facut cel mai mult sa imi placa de ea este ca intr-o zi cand am apucat sa stau cu ea putin, prietena ei a intrebat-o de ce nu s-ar combina cu un baiat din liceu, si ea a zis ca ar prefera sa fie cu mine decat cu el.Acum, incerc sa stau si sa vorbesc cat mai mult cu ea.Tin sa mentionez ca este a doua oara cand incerc asta, prima oara am ajuns ``friendzoned``.Dar aia a fost cand eram in generala.
Orice sfaturi sunt bine venite.

Inca ceva, faptul ca o vand razand cu alti baieti din liceu ma cam intimideaza, pot face ceva in privinta asta?

1 răspuns:
| Daniel112211 a răspuns:

Păi.aranjeaza ceva cu prietena ei o petrecere ceva si invit-o si pe ea si staţi mai mult de vorbă. dacă asta nu e posibil spune-i prieteni fetei de care iti place sentimentele tale faţa de fata care o placi si sigur ii va spune iar fata aceea te va vedea cu alti ochi.si poate ca e si ea interesată.iar daca alti baieti o fac sa rada ce te opreste sa faci si tu asta, fii apropiata de ea intereseaza-te ce lucruri ii plac si fai surprize, asa veti avea mai multe lucruri in comun si vei sti despre ce sa vorbesti.