| nessayaR a întrebat:

Ma confrunt cu o problema care ma afecteaza foarte mult.Imi place de un baiat de cateva luni.El stie ca il plac dar nu am vorbit niciodata unul cu altul.Acum cateva saptamani am vrut eu sa facem cunostinta si sa ne cunoastem mai bine dar el nu a vrut zicand ca vrea sa fi singur.Acum cateva zile l-am surprins la usa clasei stand de vorba cu o colega de-a mea afland ca ii place de ea.Ea nu-l place si nici nu doreste o relatie cu el.Acum nu stiu ce sa fac cineva mi-a spus ca nu vrea sa vorbeasca cu mine pentru ce nu ii place de mine, altciineva mi-a zis ca (prima oara cand m-a vazut dupa ce a aflat) ca sunt draguta.O colega ma sfatuit sa vorbesc eu cu el si sa aflu de la el parerea lui despre mine dar nu stiu ce sa fac si pe cine sa cred.Eu m-am gandit sa incerc sa-l uit(desi nu pot ca il plac foarte mult si imi doresc sa fiu cu el) si sa renunt la el.nu stiu cum sa procedez si ce sa fac nu vreau sa par disperata de el. AJUTATI-MA VA ROG!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Colega ta are dreptate, nu crede ce iti spun unii si altii... vorbeste cu el si macar sti ce ai de facut:sa iti faci sperante in continuare sau sa iti iei gandul de la el

| neutrino a răspuns:

Daca baiatul stie deja ca tu il placi si el nu doreste sa fie cu tine, atunci tu nu ai nicio sansa.

| nessayaR explică (pentru neutrino):

Cand a aflat a eu el plac a vrut sa ma cunoasca dar eu nu am facut nimic atunci in aceasta privinta desi si eu voiam sa-l cunosc dar nu stiu parca mi-e era frica sa fac cunostinta cu el.

| neutrino a răspuns (pentru nessayaR):

O relatie poate incepe numai atunci cand cei doi se plac reciproc si este obligatia baiatului de a face clasicul primul pas.

| andrei1237 a răspuns:

Daca stie ca nu il placi si el nu are nici o treaba cu tine inseamna ca nu ai nici o sansa.

| Cristiann25 a răspuns:

Fetele care spun primele ca plac un baiat si se ofera pe tava sunt luate mai de fraiere fara suparare si baietii fac cam ce vor din ele, se joaca! Asteapta pana o sa se indragosteasca un baiat de tine si lasa-l sa te cucereasca EL nu sa pari tu disperata! Te pup!

| gingergirl1 a răspuns (pentru Cristiann25):

Maree dreptate ai! Cunosc urn caz! Prietena mea are o colega care ii place de un baiat! Iar el si-a batut joc de ea in ultimul hal! Bine.dar si ea era cam disperata!thinking

| Cristiann25 a răspuns (pentru gingergirl1):

Da normal ca asa sunt luate fetele care sunt disperate de baieti mai smecheri.Bineinteles ca aia care sunt disperati sa aiba o prietena zic ca le-a pus Dumnezeu mana in cap si au gasit o fata!

| gingergirl1 a răspuns:

Helooo! Baiatul nu te place, asta e! sad
Sunt o multime de baieti in lumea asta!
P.S: Am trecut printr-o situatie asemantoare! Daca vrei sa vorbim contacteaza-ma!happy

| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Pai din moment ce el nu te place si in plus place pe altcineva si acea persoana de care e el indragostit nu il placea am cateva solutii pentru tine:
1. Din momentul in care tu stii ca ea nu il place pe el incearca mai intai sa fiti prieteni.
2. Nu va dura mult pana cand el va renunta la acea fata pentru ca daca ea nu-l place si cand va renunta va avea un umar pe care sa planga la amica sa big grin.
3. Daca nu poti asa cea de a treia varianta este: "Dragostea cu forta nu merge" adica nu il poti convinge sa te placa daca el nu te placewinking
4. Incearca sa il faci gelos. Asta fiind tehnica clasica.
Tin sa mentionez casi eu am fost intr-o situatie de asta si am mers pe 3. Succes!