| luisze a întrebat:

De ceva timp sunt indragostita de un tip si in sfarsit am reusit sa intru in vorba cu el.O prietena de-a mea i-a vorbit despre mine,dar nu i-a dat nume si nici el probabil nu stia concret despre cine este vorba.El i-a lasat numarul pentru a-l putea contacta eu,astfel seara am intrat in vorba cu el...
Mesaje dragute,etc. cand i-am spus numele meu,el stia despre cine este vorba si a parut ft incantat.A doua zi nu a dat niciun semn, asa ca m-am hotarat sa-l caut eu. Toate bune si frumoase, mi-a raspuns.Mi-a zis sa ne vedem macar 10 minute,intrucat nu ii permitea slujba mai mult(el lucrand vis a vis de casa mea la un restaurant),eu am acceptat. Ne-am salutat,am purtat o discutie scurta,apoi mi-a propus sa iesim la un suc a doua zi,sau urmatoarea, eu am fost de acord. In ziua aceea dupa ce ne-am luat "la revedere" nu ne-am mai vorbit...
Urmatoarea zi am vazut tot asa ca nu dadea niciun semn,am zis "hai sa fac tot eu primul pas".i-am dat mesaj, urmand sa-mi raspunda abia dupa vreo 2-3 ore scuzandu-se ca a avut niste treburi de rezolvat cu un prieten. Am mai discutat prin mesaje,iar dupa vreo doua ore m-am gandit eu sa-l intreb daca lui chiar ii face placere sa vorbeasca cu mine,deoarece am observat ca el niciodata nu-mi trimite mesaje, dar daca ii trimit eu imi raspunde.
Mesajul i l-am trimis ieri pe la ora 20:00 ..este deja ora 14:00 si nu am primit niciun raspuns.ce sa inteleg din toata chestia aceasta?
Cum as putea actiona? Mi-am pus in gand sa nu-l mai caut deloc,in ideea ca-mi va scrie el... O relatie stiu sigur ca nu are,niciodata nu l-am vazut cu nicio femeie si i-a si zis fetei respective ca nu are nicio relatie.
Imi puteti da un sfat ce as putea face in continuare?
PS: este zodia rac,iar eu pesti.din ce am citit eu suntem compatibili si ma gandesc ca daca nu m-ar fi placut,nu m-ar fi invitat la suc sau nu ar fi fost interesat sa afle mai multe chestii despre mine,cum ar fi : ce gatesc, ce treburi casnice mai fac in afara de gatit,etc. dupa ce i-am dat raspunsurile, parea ft incantat de situatie.
Multumesc!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate i-ar fi plăcut să se lupte pentru tine, să fie el cel care te "vânează", să se simtă bărbat, cum s-ar zice. Poate faptul că te-ai lăsat prea uşor şi te consideră cucerită nu e deloc motivant pentru el, iar neavând timp să se îndrăgostească şi el la rândul lui, nu prezinţi un interes major pentru el. Poate îşi va îndrepta privirea spre tine, când îi va fi "foame". Te ştie că eşti acolo, dornică şi cuminte şi nu pleci nicăieri. Nu prezinţi o urgenţă sau o necesitate majoră.

Sau poate chiar este extrem de ocupat (poate şi stresat) sau are nevoie de timp ca să-şi pună gândurile în ordine şi să se obişnuiască cu ideea.

Aşteaptă ca el să facă pasul următor. Numai, te rog, nu dispera! Mai sunt bărbaţi pe lume...

| luisze explică:

PS 2: nu sunt nici o persoana urata, deoarece pana acum nu mi s-a mai intamplat sa nu ma placa cineva, de aceea sunt un pic confuza in legatura cu comportamentul lui

| moartetiganilor a răspuns (pentru luisze):

Inseamna ca vrea sa ti-o tragi cu el, dar nu stie cum sa ti-o spuna.