| baby_6882 a întrebat:

De ceva vreme am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu.si am mai multe intrebari pe care nu am reusit sa mi le clarific.se spune ca atunci cand incepi viata sexuala iti curge sange iar mie nu mi-a curs nimic si nici nu am avut dureri mari...mai sunt virgina?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Unele femei au himenul elastic, foarte subtire si sunt si femei care congenital nu au himen. Asa se explica faptul ca la derzvirginare nu ai sangerat si nici nu ai avut dureri. Nu, nu mai esti virgina, spui tu singura ca ai intretinut relatii sexuale.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca ai intretinut relatii sexuale cu prietenul tau nu mai esti virgina. Nu e obligatoriu sa curga sange la primul contact sexual... Iar durerile... Probabil difera de la persoana la persoana... Si conteaza foarte mult si felul cum se comporta barbatul cu tine... Daca are rabdare, daca te face sa te simti bine etc.

| Cryssy a răspuns:

Nu. Nu mai esti virgina. Clar!

| Crisu_8081 a răspuns:

Nu mai esti, insa ai himenul elastic. S-ar putea sa iti curga peste cateva dati sau deloc.

| annda a răspuns:

Nu, nu este obligatoriu sa-ti curga sange sau sa te doara.

| angel10 a răspuns:

Nu este oblogatoriu sa-ti curga sange sau sa te doara, difera de la om la om.

| baby_6882 explică:

Si as mai avea o intrebare... daca am intretinut relatii sexuale neprotejat dar mie imi vine ciclul regulat asta inseamna ca nu sunt insaarcinata.doar daca nu miar veni ciclul ar fi posibilitatea de a ramane insarcinata nu?