| Clf_Abby_1993 a întrebat:

De la orgasm imi intarzie ciclul ( sunt virgina si mi-a intarziat 1 saptamana. il am de 3 ani )?

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Buna. Poate vrei sa zici doar "excitare", esti virgina.
Este posibil sa se fii dereglat ciclul, chiar daca il ai de 3 ani. Sau te-ai racit "jos". Poate a fost afectat cu ceva organismul. Oricum, o sa-ti revii curand, trebuie.
Si in niciun caz nu o sa-ti intarzie ciclul de la asa numitul tau "orgasm".
Take care.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Si bunica a fost virgina si nu a avut copii.

| victoriabeckham a răspuns:

Stai ca ce spui tu acum nu se leaga.
cum adica ai avut orgasm dar esti virgina?
si sincer chiar daca esti virgina si sa spunem ca ai avut un orgasm clitoridian[extern] nu stiu daca fix asta ti-ar intarzia menstruatia.
pot fi diferite motive: ai racit la burta, ai o dereglare hormonala, ti-a fost frig sau rece in zona lombara, ai stat cu picioarele goale pe gresie etc.
iar ca sa-ti intarzie menstruatia doar de la un orgasm, fara pentetrare[ai spus ca esti virgina], nu am mai auzit.big grin