| CottonCandy a întrebat:

Dear TPU.:* Problems & Problems with boys.sad...Acum ceva timp, am fost cu un baiat de doua ori [ne-am despartit si ne-am impacat]. Am ramas prieteni buni, vorbeam in fiecare zi la telefon, insa de la un timp nu am mai vorbit. Acum o luna m-a sunat si, la un moment dat m-a intrebat de ce ne-am despartit si mi-a zis ca el crede ca mereu cand zic ca nu mai inseamna nimic pentru mine, inseamna ca il iubesc foarte mult. Ieri, am vorbit prin sms, si mi-a spus acelasi lucru: ca eu cand spun "nu" inseamna ca il iubesc foarte mult. Ce sa mai inteleg? ne-am despartit acum 9 luni... Posibil sa mai aiba sentimente pentru mine?:d

5 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Posibil sa mai aiba sentimente pentru tine sau doar sa se joace cu tine. Daca pentru el nu inseamna da, aveti o problema - in sesnul ca te crede o jucarioara mica si dragalasa care e incapabila sa exprime ce gandeste si isi neaga toate sentimentele. Un prieten cu care ai fost de 2 ori ar trebui sa te cunoasca mai bine de atat.

Gandeste-te bine; te-ai despartit de el de 2 ori deja. Din ce motive? Tu stii. Dar trebuie sa iti spun ceva. Este posibil ca baiatul asta sa te bage in seama acum pentru ca nu a reusit sa isi gaseasca pe altcineva si ii e prea frica sa fie singur. In plus, in nesimtirea lui vrea sa te readuca sub controlul lui incercand sa iti arate, vezi-Doamne ca tu esti cea care de fapt il doreste. Asemenea lasitate si nesimtire nu am mai vazut demult. sad

| Beatrice_5716 a răspuns:

Buna Clara. La prima vedere, din ceea ce ai povestit tu, asa se pare. Este posibil ca el sa mai aiba sentimente pentru tine. Daca intr-adevar iti da replici cum ca "il iubesti foarte mult" si mentine o legatura puternica de prietenie intre voi, probabil regreta faptul ca te.a lasat sa pleci. Incearca sa fi atenta la felul in care se comporta cu tine. Compara atitudinea lui cu cea a unui alt prieten de.al tau si vei vedea diferentele. Daca este mai afectuos cu tine inseamna ca inca te place. In cazul in care lucrurile stau astfel, si bineinteles daca si tu il placi, cel mai bine este sa vorbesti cu el si sa clarifici problema. Mult succes! :*

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Este posibil sa mai aiba sentimente pentru tine... Unii baieti vor sa faca sa le para fetelor ca au sentimente pentru ele desi nu au si le vobesc pe la spate de raw si dabea dupa un timp de lunga durata afli asta dar supune-l si tu la un test in care sa iti dovedeasca ca are sentimente pentru tine...asta ar fi cel mai binehappy :*

| seterminacuz a răspuns:

Tipul nu este indragostit, ci obsedat de tine.Ar fi cel mai bine sa scapi de el, are probleme grave si nu stii ce s-ar putea intampla!

| mango_5674 a răspuns:

Waw v-ati mai impacat bv voua eu nu cu prietena mea crying