| andr33a_9940 a întrebat:

Deci am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala ultima oara cand mi-a venit ciclul a fost pe 19 acum mi-a intarziat cam 5 zile si inca nu mi-a venit cand facem sex o face si protejat si neprotejat dar nu isi da drumu in mine! as vrea sa stiu si eu ce se intampla ori am racit ori am ramas? urgent pls

Răspuns Câştigător
| maya_7683 a răspuns:

Un test de sarcina.Este destul de sigur si indica aparitia unei sarcini inca din prima spatamina.Gasesti in orice farmacie si nu sunt scumpe.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E inca prea devreme sa stii. Poate fi o sarcina, dar vei afla facand un test de sarcina la minim 7 zile de intarziere si, daca e negativ, repetandu-l dupa inca 3 zile.
Oricum, dupa al doilea test de sarcina, indiferent de rezultat, mergi la medicul ginecolog. Daca nu e o sarcina, atunci o astfel de intarziere poate semnifica probleme serioase

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E posibil sa intarzie. Cumpara-ti un test de sarcina de la farmacie, nu e scump, dar iti da un indiciu (nu e 100% sigur din cate stiu ).

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fă un test de sarcină şi o vizită la ginecolog. E posibil să fi făcut vreo infecţie.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina.

Răspuns utilizator avertizat
| LauraSpataru a răspuns:

Nu trebuie sa isi "dea drumul in tine" ca sa ramai insarcinata. Daca ai avea un minim de cunostinte despre viata sexuala, nu ai risca aiurea. Du-te fuguta la ginecolog. Oricum, asta e o cerinta obligatorie dupa inceperea vietii sexuale. Nu mai face lucruri negandite. Spermatozoizii nu se gasesc doar in sperma partenerului, ci si in lichidul de dinainte de ejaculare, numit popular "al placerii". A doua varianta este pur si simplu sa-ti fi intarziat, lucru destul de des in perioada pubertatii.

| SlobodLaGura a răspuns:

Eu 1 nu va inteleg de ce nu folositi cauciuc. Imi e greu sa inteleg. mai ales ca baiat, chiar imposibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul lucru cumpara un test de sarcina si vezi?

| andr33a_9940 explică:

Am incercat cu testul mi-a iesit negativ atunci e posibil sa fiu racita ca am mai fost si nu mi-a venit dupa 2 luni dupa mi-a venit cat toatehappy stiti vreun remediu bun ca sa nu ma duc la ginecolog ca e criza momentan daca ati avut problema asta si ati incercat ceva babesc care a reusit ziceti-mi si mie :*