| stefii_5001 a întrebat:

Deci. Am 17 ani. Sunt cu (I) de 2 ani jumate. Vara trecuta a plecat in Italia si a stat 5 luni, in aceste 5 luni l-am cunoscut pe (D). Dar dupa cateva luni a plecat si el in Italia. Problema e ca nu stiu cu care sa fiu. Inainte sa plece (I) in Italia, era foarte gelos, ma tinea foarte din scurt, nu ma lasa sa ies afara cu prietenele, nu ma lasa sa dau nr de telefon nimanui decat celor din familia mea si a lui, dadea in mine, etc. (I) a aflat de (D) cand era in Italia si cand a venit m-a batut si etc. Acum s-a schimbat, ma lasa sa stau cu prietenele, ma lasa sa dau nr de telefon, am mai multa libertate. Dar eu mai vb-esc cu (D) pe mess, este un scump, si nu pot sa mi-l scot din cap. Cat timp am fost impreuna s-a comportat foarte frumos, nu m-a jignit, nu s-a comportat ca un badaran. (D) o sa se intoarca in tara si nu stiu pe cine sa aleg. Tin la aman2. Help me!

Răspuns Câştigător
| adriana996 a răspuns:

Eu zic sa-l alegi pe (D) pentru ca din moment ce (I) a fost asa de gelos si te si batea pe deasupra o sa o mai faca si dupa aia, chiar daca acum se comporta putin mai frumos.Si in plus... daca l-ai fi iubit mai mult pe (I) nu te-ai mai fi incurcat cu (D).Tu il iubesti pe (D) dar stand atat de mult timp impreuna cu (I) mai ai o oarecare simpatie fata de el, simpatie care o percepi ca pe o iubire...se pot incurca foarte des.Succes!

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai cum sa ii iubesti pe amandoi.Probabil tu stai cu I de frica, din nici un alt motiv.Si acest I, probabil, te lasa mai libera de teama ca e posibil sa il lasi.Parerea mea este sa rupi orice relatie cu I si sa astepti sa vina D, cel putin acesta se poarta omeneste.Nu-i posibil sa accepti sa fii batuta si controlata ca un ucigas! Desprinde-te cat mai repede poti de I si incearca sa-ti vezi de viata ta, fara sa ti-o hotarasca altii.Mult noroc!

| alexutza003 a răspuns:

Offff crede-ma nu merita sa stai cu (I) baiatul ala este prea posesiv foarte putini din baieti reusesc sa isi controleze acesta posesivitate cu adevarat asa ca cel mai bine il alegi pe D pentru ca merita cu adevarat fata de celalalt.

| ynna93 a răspuns:

Clar alege`l pe (D).(I) se pare ca nu merita.winking

| Musique a răspuns:

Cu (D)...treaba este ca el nu este atat de vulgar, nu stii cand (I) v-a fii la fel ca ininte. straight face

| UnZambetTeRog a răspuns:

Pai tuh ai zis ca (I) te-a batut. Chiar vrei sa mai treci prin aceeasi situatie? Nu cred ca e prea placut. (D) ai zis ca se poarta frumos cu tine. Iar tuh ii iubesti pe amandoi. Alege-l pe cel care se poarta mai frumos, care te respecta. Asta e cel mai important intr-o relatie. Sa va intzelegeti bine si sa va respectati.
Succes love struck

| olinka_1152 a răspuns:

Salut,,aici nu trebuie de gindit mult pe cine sa alegi,,cum tu nu ai mindrie de fata.el te bate,,te jigneste,,si tu stai cu el,,atunci ce dragoste mai e si asta. alegi pe cel care te merita, si care simti ca esti stimata si iubita,, dar nu cu cel cu comportament de fiara...cum poti iubi o persoana cind ridici palma la ea.asta e imposibil sa fie dragoste,,cind doi se iubesc ii numai caldura intre ei,,se intimpla ca sunt si certuri ca in orice relatie,, dar cu bataie ii ceva esit din comun,,, respectate pe tine si nu te lasa umilita ...ca vei suferii toata viata ta.

| Gentleman_2265 a răspuns:

Daca a dat o data in tine, nu se va opri niciodata. Dar, nu umbla din floare-n floare ca nici tu nu te vei opri niciodata!

| AnA_8412 a răspuns:

(D)tongue...adica nah i cea mai buna alegere...
de unde poti sa styy ca (I) nu o sa fie din nou ca la inceput?sad

| Linnaaa a răspuns:

Asta este numai si numai parerea mea : alege-l pe D. pentru ca daca il iubeai pe I. nu iti mai placea atat de mult de D.;*

| Olga_8873 a răspuns:

Eu iti zic sa o faci din inima1dar,ca sa iti dau un raspuns zic sa il alegi pe (D) pentru ca el nu tea batut nu tea jignit si celalat a facut-o