| teodorabju2 a întrebat:

Deci...am facut-o cu iubitul meu pe data de 27 iunie, s-a spart prezervativul si gen nu a observat dupa ce a ejaculat(am luat pastila de a 2 a zi dupa 48 de ore). Luna trecuta mi s-a terminat menstruatia pe 4 iar luna asta nici macar nu mi-a venit, pe langa asta am dureri de burta, urinez mult mai des si sunt foarte obosita. Este posibil sa fiu insarcinata?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i posibil, cu conditia sa fii fost in perioada fertila.
pastial de a doua zi este eficienta in primele ore si scade drastic dupa 24 de ore.
Din pacate nu mai ai ce-i face, ca o alta bomba hormonala (pastila de a doua zi), nu mai poti lua vreodata in viata ta, iar
acum vei experimenta efectele negative ale acestei bombe, care iti schimba menstruatia, ovulatia, perioada fertila pe urmatoarele 6-12 luni.

| sofisis a răspuns:

Fa un test de sarcina. Pastila de a doua zi nu este infailibila. Eu am ramas insarcinata cu pastila luata.