| anonim_4396 a întrebat:

Deci am facut pentru prima data dragoste cu prietenul meu (amandoi virgini) acum aproape 2 saptamani totul a mers ok dar a fost neprotejat.Astazi am facut'o din nou neprotejat si am avut o sangerare usoara.Este normal asta?:d FUNDA:* P. S. a avut grija sa nu scape in mine

Răspuns Câştigător
| XdeaaX a răspuns:

Da este ceva absolut normal deoarece nu mai esti virgina...
fundita? te rog

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este normal, dar se poate intampla. Oricum, tinand cont ca au trecut deja doua saptamani de la primul contact sexual, ar trebui sa te grabesti sa mergi la primul consult ginecologic (care este obligatoriu in prima luna de la inceperea vietii sexuale). Discuta asta cu ginecologul si mai discuta exact ce vei face cand se va instala sarcina dorita (analize, consultatii, supliment de acid folic). De fapt, cred ca poti incepe deja sa iei acid folic, de vreme ce el se ia inainte cu 6 luni de a ramane insarcinata, iar la tine nu va trece atat de mult timp pana la sarcina (daca nu esti deja insarcinata, desigur).

| CosminDoru a răspuns:

Stai calma.