| TraficantDePufuletzi a întrebat:

Acum doua luni am facut prima data dragoste cu iubita mea, eram amandoi virgini, si am facut fara prezervativ, nu.am ejaculat in ea, i-a intarzaiat ciclul aproape o saptamana si dupa i-a venit, a facut si test de sarcina si a iesit negativ, acuma 3 saptamani am facut iar, de data asta cu prezervativ, nu am terminat nici macar in prezervativ deloc si iar ii intarzaie ciclul. Sunt dereglari hormonale? E normal? Ea spune ca are simptomele ca ii vine ciclul. Raspundeti doar cine e experimentat. Ofer funda! Va rog sa nu veniti la mine cu raspunsuri gen: o sa ai un copil frumos sau e insarcinata, ignorati. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Exact cum a spus si corbul, dupa prima partida de sex, menstruatie intarzie!
Ce mai, Corbul a spus totul si este perfect adevarat.
Nu va stresati /panicati / speriati.
Unei fete cu care eram (si fiind virgina) i-a intarziat vreo 2 saptamani si ceva parca laughing.

BfTA!

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei(dar nu este regula), dupa inceperea vietii sexuale cilul menstrual sufera anumite modificari din cauza activitatii hormonale intrate intro noua faza de activitate. Se poate manifesta prin dereglari de durata sau regularitatea aparitiei menstruatiei.In cazul in care au aparut semnele premenstruale obisnuite nu are nici un rost sa va streseze aceasta intarziere.

| TraficantDePufuletzi explică:

Dar acum e a doua oara cand am facut si a doua oara cand ii intarzaie, dar nu am terminat in ea, nici macar in prezervativ. Ea spune ca o.doare burta si ii apar cosuri, ca de obicei inaintea menstruatiei, dar deja de o saptamana e tot asa, doar o doare burta, nu vine ciclul. Is confuz