| Inuyasha a întrebat:

Deci am o problema deci nu ati mai auzit asa ceva pana acum o.o.Pai eu sunt cu o fata de aproape 3 luni si faza e ca in trecutul ei a avut o relatie la distanta 8 luni cu un tip, si mie mi-a zis de tipul ala, si mi-a zis ca intr-un fel mai simte ceva si pentru el.Eu am inteles am ramas impreuna chiar daca mi-a zis chestia asta, ma si inteleg bine cu el si vorbim. Dar faza e ca el tot mai striga lea ca sta prea mult cu mine..., si de cateva ori pana acum, ea tot a vrut sa se sinucida pentru el dar nu a facut-o ca cica eu sunt motivul ei de a ramane, si eu m-am certat cu ea o data si a vrut sa se sinucida si pentru mine., ea urma sa faca scoala in Germania cica ramane aici pentru mine.Nu stiu ce sa fac, adica si ieri mi-a zis ca a vrut sa se arunce pe geam..., nu mai stiu ce sa fac, adica deja m-am saturat dupa o zii perfecta cu ea sa imi zica deodata ca vrea sa se omoare.Si eu plangand la telefon, ea imi cere lame sa se taie sau striga la mine sa termin.sua imi zice cum vrea ea se se omoare.si asta deja se intampla cam des. Din cauza acestui tip. Ce sa fac? Oare tine la el mai mult decat la mine? Faza e ca si pentru mine a incercat sa o faca, si faza e ca pentru tipu ala sa oprit pentru mine a luat niste pastile dar nu a murit.Mentionez ca eu si ea suntem cam ca un frate si o sora ne zicem ca orice si parintii nostri se cunoschappy.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Discuta cu ea si intreab-o,pe cine iubeste de fapt!
Ea nu a terminat nici cu el,nu te lasa nici pe tine iar starea ei psihica e de plans.
Daca a luat si pastile,ar fi trebuit dusa la un psiholog,parintii ei de ce nu fac nimic? Ar trebui sa vorbesti putin si cu ei,poate ca oamenii nu au nici o idee despre toate lucrurile astea.
In orice caz,pe tine situatia asta te-a innebunit,ti-a stricat orice echilibru interior si traiesti cu frica in san sa nu faca vreo prostie!
Asigur-o de dragostea ta,pentru ca e foarte instabila emotional si incearca, in orice fel, sa o faci sa ajunga la un psiholog.
Mult noroc!

| Change a răspuns:

Are ceva probleme fata daca vrea sa se sinucida din cauza asta(adica trebuie sa treaca mai departe).NU stiu daca te iubeste pe tine, pe el sau pe vreunul din voi(caci din cate spui tu ba vrea sa se omoare pentru tine, ba pentru el). Pare ca ea vrea atentie sau pur si simplu are probleme psihice.Ai grija! Ar trebui sa ii arati afectiune si sa o incurajezi sa mearga la psiholog. Sper ca am fost de ajutor.

| stuff144 a răspuns:

Daca ea vrea sa se omoare inseamna cu nu te iubeste nici pe tine, nici pe ala

| Nymphetamine a răspuns:

Cred ca are ceva psihic.straight faceIncurajeaz'o sa mearga sa mearga la un psiholog.

| HackMyWorld a răspuns:

Pai. tipa asta ori are probleme mintale, ori vrea sa atraga atentia. o fata care tine cu adevarat la un baiat incearca sa evite certurile. nu sa-i strice ziua cu chestiile astea patetice. prietena ta este cumva emo? Incearca sa o indupleci sa gandeasca mai mult. ca nu are rost sa te sinuzici pentru un baiat. si daca continua. las-o sa faca ce vrea ca nu tu ai obligat-o. parerea mea e sa-ti cauti o fata cu capul pe umerihappy scuze daca te-a deranjat dar asta este adevarul.

| TheFeeye a răspuns:

Greu o.o. Pai vezi ce faci sa nu faca ceva fata. Adica arata-i mai mult ca o iubesti, nu stiu. Ah daca o fata mai tine la un fost prieten desi e intr-o alta relatie, cred ca e normal in cazul in care baiatul s-a despartit de ea. Eu cred ca tine la tine, si probabil are ceva la cap de vrea sa se omoare, doar nu i-ai facut nimic nu?