| anonim_4396 a întrebat:

Nu prea stiu ce sa fac.

Sa va povestesc.In iarna m-am certat cu cea mai buna prietena.De atunci n-am mai vorbit. Totul a pornit de la "unde mergem de Revelion?" Nu eram sigure nu stiam pana la urma era vorba sa mergem la o prietena.Ok pentru inceput. Apoi cica trebuia sa dam cate 5 sute de mii pentru mancare si eram destui. Vreo 13. Ea ca nu da, face 2 torturi.Bine am zis, apoi vine la mine gata da banii ca noi plecam sa cumparam(asa deodata) Nervoasa, nedumerita...am dat. Ce aflu mai tarziu?
Ca de toti banii s-a cumparat alcool si 2 caserole de mici + ca avea prietena aia cartofi prajiti si salata. Aiurea.
Eh...m-am certat foarte rau cu ea, apoi o suna Ruxi dar Ana(prt mea) "aaa la 6 pleaca ai tai? deci putem veni linistiti"
Cand am auzit deja imi iesea fum pe urechi. Si se tot scuza la mine ca nu e chiar asa ca nu stiu ce, bla bla oh go on.

Si am terminat prietenia cu ea.Plus ca tot ea se credea victimalaughing Da adevarat nu eram hotarata, dar aveam motiv.
Si acum mami zice ca ar trebui sa mai las de la mine (nu sunt genul) stiu 9-10 ani (de cand eram mici, acum am 18) dar chiar m-a deranjat faza asta plus ca ma simteam in plus de cand avea prieten.
Important e ca niciodata nu m-ar fi lasat la greu stiu asta, si am fost cele mai bune prietene si nah...dar nu i-as fi facut niciodata asa.

Voi ce spuneti? Ea m-a cautat atunci si dupa 2 luni dar n-am vrut sa vorbesc cu ea, acum zicea fratele ei ca ar fi cazul sa ne impacam. Si nu stiu mi se pare cam aiurea ....adica s-au schimbat multe cel putin la mine (totul e pe dos in viata mea(nu conteaza acum).

Multumesc happy

5 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

I-ai permis cam prea multe.
Nu-i normal sa-ti faca tie planuri sau sa vrea sa-ti invadeze spatiul privat asa neanuntat; mi se pare lipsa de respect.
Parerea mea e ca incearca sa te manipuleze, mie imi da impresia ca e prea imatura si rasfatata, de aia te-a si jucat pe degete.
La inceput, dupa ce renunti la o "prietenie" de lunga durata o sa-ti fie greu; la modul ca o sa te simti singura si o sa-ti fie dor de ea, dar o sa realizezi intr-un final ca e mai bine asa.
Numai bine!

| DianaDiaa a răspuns:

Ce nu v-am zis, logic numai m-am dus acolo(am ramas acasa) dar banii s-au dus oricum nu ma duceam, am preferat sa-mi fie bine acasa.

Faza e ca nu prea ii simt lipsa, m-am obisnuit.

Si Cherilyn nu e adevarat ce zici tu, in totalitate stiu au fost si alte faze inainte ne mai certam dar vreau sa zic ca era acolo daca aveam nevoie. Pff...

| Cherilyn a răspuns (pentru DianaDiaa):

happy Stiu cum e.
Dar, stii cum se spune "Inveti sa pretuiesti o persoana abia dupa ce ai pierdut-o".
Daca tu simti ca ar trebui sa va impacati, vorbeste cu ea.
Numai tu stii care a fost relatia voastra si daca intr-adevar merita prietenia ta.

| DianaDiaa a răspuns (pentru Cherilyn):

Sincer asta e chestia, nu prea as vrea sa ne impacam. Ma gandeam ca sunt eu altfel, nu las de la mine dar cum am zis ea pe un drum eu pe altul.Asa vad

| alice333 a răspuns:

I-ai permis multe..sincer,o prietena adevarata iti este ca o sora, te ajuta si nu te lasa la greu. Am si eu o prietena foarte buna (bff) si suntem cele mai bune prietene de 3 ani, si atunci cand ne certam dupa 3 minute ne impacam.cea mai luna perioada a fost 5 ore,dupa ne-am impacat,deci daca va cunoasteti de mult timp si ea chiar te-a sustinut si la bine si la greu, ar fi bine sa va impacati, dar sa ti minte treaba asta, sa stii ce fel de persoana este si la ce te poti astepta de la ea. Stiu ca raspunsul este foarte intarziat, dar sper ca te-am ajutat cat de cat