| Irenne02 a întrebat:

Deci, am vorbit de mai multe seri cu un tip... Cu care m-am imprietenit deosebit de mult.Chiar a ajuns sa-mi fie cel mai bun prieten, pentru ca a fost mereu acolo cand am avut nevoie si a fost singurul care imi dadea sfaturi pentru binele meu.
Dar, mi-a spus ca din toata grija lui pentru mine, putin cate putin a ajuns sa ma placa. Stie ca am iubit, pentru ca m-a ajutat de multe ori.Si imi spune ca o sa ma astepte pana cand n-o sa mai am, sperand ca atunci o sa-l plac. Mi-a spus multe alte lucruri, dar m-am rezumat putin. Ideea e ca de cand cu discutia, am inceput sa am indoieli, daca eu chiar il plac? Ar fi in stare sa aiba grija de mine cum nimeni [ aici nu se include familia ] nu ar face-o. Si chiar tine la mine, enorm de mult. Dar pe de alta parte stiu ca am un iubit, care nu seamana deloc cu el.Nu stiu ce sa zic. Astept sfaturi utile si cu bun gust, multumesc :*!

Răspuns Câştigător
| MiAaa234L a răspuns:

Daca iti spune asta, inseamna ca el nu te mai vede ca o prietena. Nu o sa mai fie acolo sa iti dea sfaturi despre iubitii tai, fii sigura. Dar el o sa lupte ca sa te aiba. Iti dau un mic sfat. Vorbeste cu el cat mai repede posibil deoarece s-ar putea ca el sa devina foarte sensibil din cauza asta. Ai grija cum ii vorbesti ca el sa nu creada cu totul altceva.
Am fost in aceeasi situatie si am facut cea mai mare greseala. M-am imdepartat mult de el iar acum doar ne salutam.
Sper sa iti dai seama care e raspunsul corect. Succes!

| Irenne02 explică (pentru MiAaa234L):

Si acum daca ai da timpul inapoi ce ai face? Ai fi cu el sau?

| MiAaa234L a răspuns (pentru Irenne02):

Daca iti place de el poti fii cu el. Dar eu nu l-as mai vedea ca un iubit deoarece il cunosteam ca "cel mai bun prieten".

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu ai un iubit si acum ai dori sa incerci si cu acest baiat. Ok, varsta iti permite, inima cere divertisment dar, daca apare apoi un al treilea?

| Danysan a răspuns:

Atata vreme cat Baiatu te place si tine la tine nu vad ce e asa de aiurea. Daca ai Iubit si el te-a ajutat mereu inseamna ca te place dar probabil ca are Bun simt si deocamdata sta deoparte.Eu spun ca pe Viitor daca o sa fi singura merita o Sansa.

| Robi673547 a răspuns:

Vorbeste cu el.

| Robi673547 a răspuns:

El a fost acolo si te-a ajutat, gadeste-te daca el nu ar fi fost acolo cand nimeni nu a fost? Poti vorbi cu el sa fie lucrurile aproximativ ca inainte, dar depinde cat de intelegator este. Sunt persoane si persoane, unele vor sa inteleaga altele nu vor. Dupa un timp lucrurile vor fi ca inainte.

| princess004 a răspuns:

Daca ai fii intr-o relatie cu el, el ar pune suflet relatiei voastre. daca si tu ai sentimente pentru el ai putea incerca o relatie cu el insa ai grija sa nu-l faci sa sufere si sa va stricati prietenia :**

| TheAG a răspuns:

Daca ti-a spus acest lucru prietenia voastra nu o sa mai fie la fel. Daca chiar tii la el s il placi incercati mai mult.tongue

| Anonim2132 a răspuns:

Buna
daca ti-a spus asta de acum ori o sa fa fiti mai mult ori nimic
si cum iubitu tau e alt fel de el? ce diferenta e intr ei?

| Irenne02 explică (pentru Anonim2132):

Pai sunt firi total opuse, iubitul meu e calm dar totusi iubitor, dar se intereseaza mai putin de mine de la un timp. Pe cand prietenul meu e mult mai " agitat " dar totusi mai responsabil si mult mai grijuliu. Oricum nu au nimic in comun