| Inimioara_8864 a întrebat:

Deci buna! Am o prietena care are 14 ani si ea se masturbeaza... ea spune ca nu si-a bagat nimic in vagin, dar se joaca cu o jucarie ...nu stiu cum face, dar ar vrea sa scape de problema cu masturbarea, ce ar putea face? ca ii vine cheful asa dintr-o data, si se mai uita si la filme xxxlaughing sh atunci are cheflaughing asa a spus ea

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Imi trec prin minte niste ganduri tare pacatoase acum. straight face
Mai fata, daca iti trebuie, atunci fa-ti-o, ca daca stai tot timpul "in tensiune" te poti imbolnavi, sau mai rau, ajungi sa sari pe un baiat si sa faci lucruri mai rele, ajungi la scoala de corectie ca l-ai violat pe sarmanul baiet. :-ss
Ca sa scapi de, sau sa mai reduci, "viciul"hee hee apuca-te de alt sport, de diverse activitati, socializeaza mai mult (cred ca este 100% clar oricui, ca atunci cand ii in colectiv este mai greu sa se masturbeze), in loc de "documentarele xxx" cauta ceva din care sa ai ceva de invatat, o carte, etc.
Si, daca esti ca mine, seara cand ajungi in patut, atunci nu mai scapi, tot iti bagi mana la pasarica, ca altceva nu ai ce face. straight face
Grea boala asta! laughing

| Angelique a răspuns:

Nu cumva esti tu cea care e in situatia asta? Deoarace nicio prietena nu ti-ar povesti asa cevatongueIn fine oricine ar fi sa nu se mai uite la filme xxx pentru ca prea repede o sa vrea sa faca sextongue

| Ellenna a răspuns:

Daca vrea sa scape de masturbat ar trebui sa iti petreaca mai mult timp cu prietenii si sa faca lucruri care o fac fericita. Sa vizioneze filme, dar nu porno. sa isi caute un iubit tongue Sa se plimbe happy

| Acadeeeaa a răspuns:

E normal sa se masturbezethinking
Adica decat sa faca sex de la varsta asta, mai bine sa se masturbezehappy

| XK a răspuns:

Bhey totusi, o fi masturbarea sanatoasa, dar in timp ii va provoca prea multe probleme, si daca inca nu si-a bagat nimic in vagin o va face cat de curand...pot garanta, pentru ca va dori din ce in ce mai mult, este o treaba de timp decat...totusi, iesi mai mult afara, nu te mai uita la filme porno, sau apucate de sex pe bunewinking

| Clarity a răspuns:

Wow la 14 ani? na ca, pai daca face "chestia aia" ii trec poftele de sex..., spune-i sa nu se mai uite la filme xxx ii prea mica pentru asta.

| SociallyDepressed a răspuns:

Ai fost acolo sa o vezi?
Ar putea sa se abtina

| alliss a răspuns:

Vai mai lasati-ma cu " prietenii vostri ".De ce nu recunoasteti ca voi sunteti straight face. Is fumate deja intrebarile cu " prietena/ul meu se masturbeaza :-J... Cine ar fi atat de prost incat sa zica ca se masturbeaza. straight face. Doamne mare-i gradina ta straight facestraight facestraight face. De ce nu spui ca esti tu acea fata de 14 ani straight facestraight face.Ce p**a mea doar nu va cunoaste nimeni aici straight facestraight face

| basexcu a răspuns:

Macar recunoaste ca prietena aia a ta esti de fapt tu.

| Inimioara_8864 explică:

EU nu fac asa ceva...sh ea mi-a povestit totul...