| vladfrunza01 a întrebat:

Deci, cu ceva timp in urma am observat pe penis si pe testicule niste bubite, cosuri, erau putine vreo 2, 3, dar dupa s-au extins, a aparut una mai mare, iar celelalte sunt medii, nu am avut relatii sexuale, dar ma masturbez des. Ce poate fi?

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Deci niciodata nu incepi o propozitie sau o fraza cu DECI. Ti-am mai spus si ieri, du-te la medic. Nu e normal sa ai bubite/cosuri pe penis. Du-te la dermatolog si la urolog. Bafta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este de la masturbare, cosurile sunt ceva obisnuit in perioada adolescentei, fii atent la igiena personală, spală te des ca sa nu se infecteze.

| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapun fac minuni!

| corbulalbrosu a răspuns:

Cristian Lupulescu Poate vei vedea sau iti va transmite cineva : Rezidentiatul este o practica medicala care se efectueaza dupa terminarea facultatii. Porneste de la 3 ani (medicina de familie), apoi 5 (majoritatea ramurilor) pana la 7 (neurochirurgie)... poti verifica si pe net.
Dupa facultatea de medicina rezidentiatul reprezinta o perioada de practica supravegheata.Lucrezi ca medic insa sub supravegherea altui medic cu experienta(specialist sau primar).Nu ai dreptul la libera practica si nici la parafa pe toata perioada rezidentiatului, insa ai salariu, toate deciziile pe care le iei in aceasta perioada trebuie comunicate specialistului care te coordoneaza. Poti sa consulti pacientul, iar apoi te sfatuiesti cu specialistul, el iti mai explica cate ceva si impreuna puneti un diagnostic.Nu ai voie sa administrezi medicamente fara stirea specialistului. Deci pentru stiinta ta dupa terminarea facultatii de medicina devii MEDIC, la inceput, rezident, pe urma primar, ulterior specialist, iar daca esti capabil te inscrii la doctorat si devii DOCTOR IN MEDICINA. Poate vei intelege si tu si nu vei mai debita prostii si aberatii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru Cristian Lupulescu : Ti-am trimis replica la urmatorul raspunsul de al tau de-a dreptul imbecil : "
3 Octombrie 2016 23:12

CristanLupulescu explică (pentru corbulalbrosu):

Nu, nu ajung medic. Ajung rezident. Dupa, aung neurochirurg.Dar niciodata nu voi ajunge medic, te asigur! Medic este ala la care se duce mami ca sa iti ia adeverinta pentru ora de sport." Doar un cretin putea da un raspuns de o asemenea enormitate. Si ca un las te-ai ascuns dupa... ignor. Halal student, n-am ce zice.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca acele mici umflaturi care au aspect de bubite sunt cosuri cu sebum situate la baza firelor de par. Este posibil sa fi aparut de fapt ca urmare a intensificarii activitati de natura strict hormonala, mai intensa in aceasta perioada si sa reprezinte ceva similar cu acneea. Un raspuns cert, corect si/sau autorizat ai putea primi doar de la un medic dermatolog, urolog sau chiar cel de familie, in urma unei consultatii. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Spala-te zilnic cu apa si sapun si daca vezi ca nu dispar bubitele de care vorbesti consulta un medic dermatolog.

| Daniel9988 a răspuns:

Ori cosuri ale adolescentei(este normal sa apara si pe penis la unii baieti), ori herpes genital:http://www.sfatulmedicului.ro/......nital_1338 PENTRU UN DIAGNOSTIC CERT APELATI LA UN MEDIC SPECIALIST.