| nukemdfkz a întrebat:

Deci doar ce s-a despărțit iubita mea de mine din cauză că am fost gelos și posesiv. Acum 2 zile voia să se despartă dar i-am promis că nu voi mai fi așa și a acceptat, azi a spus că ne despărțim deși a promis că îmi mai dă o șansă. Eu n-am și nu voi mai fi posesiv și gelos, i-am și spus asta. A spus să-i mai dau timp de gândire și nu știu ce să mai fac să fim din nou împreună pentru că o iubesc mult. Vreun sfat?

Răspuns Apreciat de Editori
| llleo a răspuns:

O lași să se gândească. E alegerea ei. Nu poți forța totuși un om să stea lângă tine. Sunt convins că ți-e greu și cu siguranță te înțeleg.
Sfatul meu ar fi, în caz că vă împăcați, să demonstrezi și să arăți că te-ai schimbat în bine. În caz contrar, nu e capăt de lume. Te SCHIMBI chiar dacă se desparte de tine. Asta va fi prioritatea ta. Schimbarea. Ulterior va observa și ea, mă gândesc eu. Să nu-ți treacă prin minte că e sfârșit de lume dacă nu-și mai dorește o relație cu tine. O înțelegi, pur și simplu. Nu cred că ți-ar conveni să stea cu tine din milă sau forțată.
Dă-i timp să gândească momentan. Spor.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa iei drept ce-ti spune o fatã. Asta in primul rând, in al doilea rând si-a dat seama ca a zis o prostie si a vrut sa te testeze sa vada daca esti atât de disperat dupã ea incât sa accepti sa mai fii impreuna cu ea.

Cel mai bun sfat care il poti primi este s-o lasi. Sa te desparti TU de ea. Nu conteazã cat o iubesti de mult. Dacã faci asta poate se va reâmpaca ea cu tine, dar dupã mine nu are rost sa o mai vrei pentru ca nu o sa mai fie ca la inceput.

| nukemdfkz explică:

Ești beat?