| Anonimaaaxgar a întrebat:

Deci: eu nu mai voiam sa fiu virgina, dar nici sa stau cu frica ca sunt gravida, asa ca mi-am bagat degetul acolo. Mentionez ca mi-a curs putin sange( in afara menstruatiei) si am simtit atat putina durere cat si placere. A doua oara cand mi-am bagat, iar degetul nu mi-a mai curs sange si n-am mai simtit nici placere. Mai sunt sau nu virgina?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti virgina pana vei avea contact sexual cu o alta persoana

| corbulalbrosu a răspuns:

Din descrierea ta reiese ca te-ai masturbat prin introducerea degetului in vagin si din cauza neatentiei sau din nestiinta ti-ai afectat integritatea himenului prin lezarea acesteia fapt dovedit de sangerarea si durerea produsa in acel moment. Trebuie sa stii ca O fata/femeie poate fi DEZVIRGINATA numai in cazul in care intretine un raport/contact sexual cu un baiat/barbat adica in urma introducerii unui PENIS real/adevarat in VAGINUL tau. Reiese cat se poate de clar/cert faptul ca in urma unei masturbari NU te poti DEZVIRGINA, insa te poti DEFLORA asa cum s-a intamplat si in cazul tau, din greseala sau neatentie prin lezarea, deteriorarea sau chiar ruperea himenului. O fata/femeie de una singura NU SE POATE AUTODEZVIRGINA. Astfel ca in concluzie rezulta ca te poti masturba in continuare fiindca in acest moment esti si vei ramane virgina in continuare pana in momentul intretinerii primului contact sexual real. Multa sanatate!

| minrest a răspuns:

Esti deflorata. Esti virgina, dar nu mai poti demonstra. Te-ai deflorat aiurea, probabil din plictiseala.

| SG1995 a răspuns:

Biologic nu, psihologic da.

| LexiEla a răspuns:

Esti deflorata nu dezvirginata. Plus ca la contactul sexual vei simti aceeasi durere cu si fara himenul rupt.

| XeniaYael23 a răspuns:

Voiam*