| adriana996 a întrebat:

Deci...inainte de revelion un baiat, pe care-l cun de mai mult timp, m-a sunat si m-a invitat sa petrec revul cu el, l-am refuzat, dar am mai vorbit la telefon, am iesit cu el de vreo cateva ori si ne-am combinat.Este primul meu prieten, eu am 15 ani el are 20. Dupa o luna de relatie deja a inceput sa bata apropouri destul de evidente ca vrea sa ma culc cu el. l-am refuzat de vreo 3 ori si dupa ultima noastra intalnire a inceput sa se comporte foarte sec, nu ma prea cauta.nu-l prea interesa ce spuneam.si la urmatoarea intalnire(ultima intalnire a noastra) am vazut ca se comporta sec asa.si i-am zis ca ar fi mai bine sa ne despartim pentru ca nu ne prea intelegem, a zis ca nu are nimic de adaugat, este de acord cu mine. dar cand am dat sa ies din masina si sa plec s-a pornit sa-mi zica ceva, s-a oprit.si apoi imi zice "vorbim"! cert este ca nu am mai vorbit! dar vinerea asta mi-a dar mesaj cu "la multi ani de dragobete", i-am zis multumesc "la multi ani si tie" si nu a mai zis nimic, iar sambata am fost la discoteca si unde mergeam eu era si un prieten de-al lui.Am dansat cu un baiat care la un moment dat m-a chemat pana afara sa-mi ceara numarul.tot atunci pe scari fostul dupa minelaughing desi sambata seara s-a bagat mai tot timpul in seama si se vedea clar ca vrea sa-mi faca in ciuda (pentru ca si eu dansam cu baiatul ala si chiar a venit ca "prin minune" un pr de-al lui si m-a intrebat daca asta e prietenul meu. iar eu desteapta i-am zis "nu...inca!"laughing ) si totusi.nu ma cauta. ce e cu el? Eu una nu mai inteleg nimic. Mi-a zis chiar la incepututl relatiei ca este o fire foarte orgolioasa.credeti ca asta il opreste sa ma caute? Ar fi cazul sa fac ceva.sau mai bine imi vad de viata mea? Vreau cat mai multe sfaturi! Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca baiatul te-ar fi iubit, ar fi asteptat si un an dupa tine pana ce ai fi fost pregatita sa te culci cu el, intr-un fel, poate e si varsta de vina, poate ca el la varsta luni nu mai concepe o relatie fara sex!
Dar, daca a insistat atata pe acest subiect si ti-ai dat seama ca dupa ce l-ai refuzat el s-a racit fata de tine, e clar ca vroia si acest lucru, numai ca prea repede big grin
Parerea mea, este ca nu trebuie sa ii dovedesti cuiva ca il iubesti culcandu-te cu el, iubirea nu se demonstreaza numai prin sacrificii sau lucruri facute numai ca sa fie facute! poate ca dupa ce se culca cu tine, te lasa si mergea la alta! te-a vazut mai mica si a crezut ca te prosteste, el fiind mai mare si avand texte si vrajeala!
Sfatul meu este sa il lasi cu viata lui si tu vezi-ti de viata ta, nu merita sa suferi dupa cineva care nu stie sa te aprecieze, care nu stie sa astepte si care nu vrea decat sa se culce cu o fata!
Foarte bine ai facut ca l-ai refuzat, inca ai o viata inainte, sunt destui baieti, si ai o varsta destul de mica pentru a-ti incepe viata sexuala, mi ales fiind un pic si constransa!
Daca nu a vrut sa astepte pana ce esti sigura de sentimentele tale si ale lui, asta este, ghinion, mai sunt si altii care pot sa astepte! lumea nu se termina la un baiat!
Gandeste-te ca ai doar 15 ani, pana la 25 de ani ai timp sa tot cunosti la baieti si sa iti incepi si viata sexuala si sa te si distrezi!
Deci, lasa-l, incearca sa il ignori si sa nu cedezi in fata lui!
Bafta!

| mona a răspuns:

Fara nici o suparare dar baiatu asta vrea numai sa se culce cu tine, cand a vazut ca nu cedezi a inceput sa te ignore devenind rece si pun pariu pe ce vrei tu ca daca va intalniti din nou va incerca iar...

| adriana996 explică (pentru mona):

Nu ma supar. Nu am de ce sa ma supar.Oricum.sunt slabe sanse sa ma impac cu el pentru ca mi-am dat si eu seama ce e de capul lui.imi pare chiar foarte rau.dar.asta e.Baieti mai sunt!hee hee

| mona a răspuns (pentru adriana996):

Asa e...fi fata desteapta...si vorba ta baieti mai sunt!

| BobbyTheOne a răspuns:

E simplu, lasa l ca nu e de tinewinking dar vezi tu ca e o antiteza aici... baietii peste 17 ani vor sex, e imposibil sa stea cu tine sa te astepte 1 an, cand au fete de varsta lor cu care pot sa faca deja happy ia ti unul de 15 aniwinking daca iti plac aia de 20 fa sex, daca nu vrei sa faci sex, stai cu astia de 14 15 maxim 16 happy nu e cale de mijloc, rezultatul e acelasi - nu sta nimeni cu tine, sau sta cu tine, si cum nu ai experienta, sau cumva nu iti place destul de mult sexul, te lasa happy astea sunt singurele optiuni care le ai, lasa visele...ca mai sunt altii, ca poate o fi mai bine cu urmatorul, astea sunt pentru copiiwinking varsta isi spune cuvantul happy tu iti alegi categoria de varsta, si reactionezi ca atarewinking sper ca nu te superi p mine dar asta e realitatea happy

| adriana996 explică (pentru BobbyTheOne):

Nu e imposibil...cunosc baieti care au asteptat.Dar asta depinde si de baiat. felul lui de a fi, de a iubi.In fine. cert e ca de acum relatiile pe care o sa le am cu cei de varsta fostului o sa dureze cam tot atat.laughing de pus suflet nu am pus in relatia asta, poate prea putin.si nu o sa pun nici in urmatoarele. Adolescentza trebuie traita cum trebuie si nu o sa las niste afurisiti sa strice totul!laughing Multumesc mult de sfaturi, o sa tin cont de ele!

| BobbyTheOne a răspuns (pentru adriana996):

Nu ai pentru ce happy eu cand am zis ca e imposibil, logic...nu m am referit la 100%, mai sunt exceptii dar in mod normal cam asa functioneaza lucrurile happy daca nu pui suflet, e perfect happy oricum tu stii mai bine ce ai de facut.in fond e viata tawinking ma bucur ca ti am putut fi de folos happy