| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Deci niste prietene mi.au băgat in cap ca se poate ramane insarcinata din tot felul de chestii stupide desi eu nu cred dar pe cealaltă pare nu stiu ce sa zic.Cine poate sa imi explice si mie mai concret acest lucru ..adica prietenele astea mi.au băgat in cap tot felul de chesti cum ca daca te duci la o toaleta a unui mall sau te așezi pe o banca unde poate unu sa masturbat acolo sau tot felul de nebunii ....cum sa imi scot din cap ca fara contact sexual sau inseminare nu se poate ramane?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata asa! In primul rand, daca sperma se usuca, spermatozoizii mor (cazul cu banca). In al doilea rand, nu trec prin haine. Deci daca ai hainele pe tine, n-o sa se intample nimic de genul asta. Poti sa ramai insarcinata doar daca ai contact sexual neprotejat, sau daca baiatul ejaculeaza in apropiere de orificiul vaginal. Ar mai fi un risc si daca baiatul e murdar de sperma pe mana (care nu a apucat sa se usuce). Altfel nu.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din ce ai mentionat tu aici, sigur nu se poate ramane! Tu cati ani sa cred ca ai? Eventual te poti alege cu niste probleme dermatologice, dar nu sarcina! Citeste, afla si invata! Nu ai nici o scuza la lene, daca tot ai acces la internet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-au ce zic prietenasele tale

| NameHarris a răspuns:

Alea sunt mai proaste de cat tinelaughing)NU categoric nu potiwinking

| sweetangels a răspuns:

Simplu. Nu te mai molipsi de la ele. Sunt paranoice.

| Leerix a răspuns:

Se pare ca "prietenele" tale fac misto de tine... laughing