| ŁοłłϊÞοÞ a întrebat:

Deci... nu stiu cum sa le spun alor mei despre prietenul meu :-s

Pana acum nu au aflat de nici unul din fosti mei, dar acum chiar as vrea sa-i spun pentru ca tin foarte mult la el :X :X
Mama nu e o persoana dificila, dar chiar nu stiu ce va zice de data asta. Nu poate reactiona foarte urat nu? nu are dc laughing mai ales ca il cunoaste pe respectivul baiat big grin.

Vorbesc deschis cu parintii mei mai ales cu mama dar de data asta m-am blocat laughing
Vreun sfat? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Anablondyi a răspuns:

Ii spui ca un fel de poveste...asa a facut si o pr de-a meawinking ii spui ca acum ''cateva zile'' un baiat te-a intrebat daca vrei sa fii cu el si tu nu i`ai dat un raspuns concret.si vrei sfatul ei (sfatul mamei )

incearca asa.chiar daca esti cu el laughing) o sa se simta bine daca o intrebi lucruri din astea laughing

6 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Ii spui : " Mama, imi pare rau dar trebuie sa-ti spun ceva, sunt insarcinata! Ea o sa spuna : Aoleuuuuuu doamneeeeee dumnezeule, iar apoi o sa-i spui : glumeam, nu sunt, doar am prieten.

| lyrics a răspuns:

Pai vorbeste cu ea asa.cand e calma.linistita.
te duci la ea si ii zici.
mama... mi-am facut un prieten
si gata
ceva de genu am facut si eu.
ma asteptam sa reactioneze cat de cat ciudat.
dar a primit bine vestea...

| BlueHusky a răspuns:

Cand gasesti un moment care pare bun tragi aer in piept si zici "mama am prieten" si fugi repede daca se aude un zgomot mare sau/si un urlet -->ceva acolo nu e bine happy.
Varianta 2 : "mama tu cand ai avut primul preiten?"
Varianta 3 : "mama e normal sa am un prieten?"
Varianta 4 : nu zici nimic doar precizezi cand te intreba unde de duci "ma duc cu x la film " "ma duc cu x la suc " -->se prinde pana la urma
Varianta 5 : "multmumesc pentru cadou! voi ati vb cu mosu sa il aduca pe X "
Varianta 6 :"mama daca imi place de un baiat si lui nu ii place de mine ce ar trebui sa fac " (vezi reactie)

daca mai trebuie zici happy

| ionika17 a răspuns:

Daca merge asa de bine treaba cu parintii tai! Eu spun sa nu iti fie teama sa le spu-i.Va intelege doar si ei au fost tineri, nu-i asa?! BafTa.Sarabatori FericiTehappy

| angye a răspuns:

Cati ani ai?

| miha_7373 a răspuns:

Da...deci eu am 12 ani si tot asa mi-a fost frica si pana la urma am zis ce o fi o fi m-am dus la ea si i-am spus s-a suparat putin si a zis sa am grija pentru ca baietii vor altceva de la noi deci incearca sa ii spui cred ca te va intelege...succes!:*