| OMGholister a întrebat:

Deci, pe data de 11 iulie am avut contact sexual protejat, dar inainte a incercat sa intre fara protectie, iar apoi a pus prezervativul invers si l-a intors. Bine, nu asta e. Ciclul meu e regulat si a venit pe data de 28 iulie, iar in luma asta urma sa vina in 24, dar nu a venit. Exista vreo sansa ca eu sa fiu insarcinata?
Tin sa mentionez ca nu am nici un simptom.

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Mai astepti cateva zile si daca nu iti vine faci un test de sarcina sau il poti face chiar azi daca ultimul contact a fost pe 11 iulie pentru ca au trecut 14 zile. Posibil te-a intarziat din alte motive de genul stres, oboseala, dereglare horomonala..etc.daca zici ca nu a-ti avut un asa zis contact sexual neprotejat nu ar tr sa iti faci griji majore.

7 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ai primul simptom: nu ti-a venit! dăăă

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil, nu ati respectat nicio regula in ceea ce priveste utilizarea corecta a unui prezervativ

| neutrino a răspuns:

Da.

| cristimihailov a răspuns:

Aia cu folosirea prezervativului pe ambele fete... Intr-adevar, mai rar.

E ca si cand te stergi la fund cu hartia igienica pe ambele parti, ca sa salvezi copacii. Sau te stergi cu aceeasi hartie de mai multe ori...

| ywar a răspuns:

Ati facut in cascada greseli... prima: "inainte a incercat sa intre fara protectie". Orice se poate intampla cand baiatul si fata au organele sexuale in contact de la BTS pana la sarcina. A doua: "a pus prezervativul invers si l-a intors" - asta dovedeste cat de slab pregatit e la capitolul educatie sexuala. Prezervativul intors inseamna ca pe fata pe care a fost are lichid intim, secretia barbatului, sperma sau orice altceva ce are in dotare barbatelul respectiv pe cocosel. Asadar. prezervativul nu se intoarce se foloseste altul nou. Test de sarcina cumparat de la farmacie [11-12 lei] si la prima urina de dimineata ii dai vestea cea mare. Daca e sa-l botezati cu nume romanesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca nu. Asta daca ceea ce povestesti e tot ce este.

| OMGholister explică:

Mi-a venit ciclul, a intarziat 2 zile. Eu cred ca e ok tinand cont ca prima data a venit la timp.