| Grey1223 a întrebat:

Am si o problema destul de delicata. In urma unui contact sexual cu prietena, ii intarzie ciclul menstrual desi aceasta il are regulat. Tin sa mentionez ca nu am terminat datorita unei vizite surpriza si ca am folosit prezervstivul. Primele 5 minute au fost fara protectie dar am avut grija sa strang de penis pentru a scoate tot lichidul asa-numit " picatura placerii" si sa sterg bine capul inainte de penetrare tocmai pentru ca stiam ca exista un risc sa ramana si de la acel lichid necontrolat. Repet, nu am terminat si am purtat prezervativ dupa primele 5 minute. Exista totusi vreo sansa sa fi ramas insarcinata sau pur si simplu inceperea vietii sexuale pentru ea sa ii fi dereglat ciclul menstrual? Mentionez ca a fost a doua oara pentru ea, dar prima data a durat foarte putin tocmai ca prezervativul pe care l-am avut era de proasta calitate si s-a rupt cand l-am pus pe penis si nu am vrut sa risc pentru ca era primul contact si la mine.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, prietena ta nu poate fi gravida.

| Grey1223 explică (pentru Emilian65):

Emilian65, pimele 5 minute au fost fara am am sters bine capul penisului de acel lichid. Repet, nu mi-am dat drumul

| eugeniu2020 a răspuns:

Faza e ca cat de bine nu l-ai strange, picatura ceea de care te referi, oricum ramane pe canalul penisului, mai simplu - inauntru penisului, nu se elimina 100% imediat.
Trebuia sa faci o pauza de vreo 5-7 minute si apoi sa o penetrezi din nou, spermatozoizii mor de la contact cu aerul in 3-4 minute, asa ar fi fost mai sigur.
In cazul tau sunt sanse sa fi ramas insarcintata.
Ai 2 variante (3 teste sa cumperi si sa le faca iubita sau astepti 30 zile inca)

| Hyunakim a răspuns:

Totu-i ok.

| Дгтц_Циц_1999 a răspuns:

Daca era nu ii mai venea ''ciclul''..si atat timp cat nu ai ejaculat nu ai de ce sa iti faci griji

| Grey1223 explică (pentru Дгтц_Циц_1999):

Tocmai ca inca nu i-a venit, ii intarzie de cateva zile dar are dureri la ovare normale acelei perioade.