| mean a întrebat:

Deci, plac un baiat, care e si cel mai bun prieten al meu si totodata coleg de banca. El se uita des la mine iar cind eu observ isi intoarce privirea in alta directie. Problema e ca eu vreau sa aflu ce simte el pentru mine... insa nu stiu cum. Daca puteti sa-mi dati un sfat va voi fi recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
| Jojolina92 a răspuns:

Pai primii pasi sunt deja facuti: colegi de banca, prieteni buni. Poti sa aduci intr-o zi vorba si sa-l intrebi de ce fata ii place, sau ceva in genu. Daca ezita, sau iti spune ca de nimeni, ori te place si nu are curaj sa-ti zica. ori nu simte pentru tine altceva decat prietenie. Totusi trebuie sa fii convinsa ca iti place cu adevarat inainte sa-i marturisesti ceva. Sentimentele dintre 2 prieteni (baiat si fata) sunt foarte usor de confundat. Asa ca asigura-te ca il placi si ca te place inainte sa faceti ceva ce v-ar putea strica prietenia. Am fost in aceeasi situatie... Am un prieten foarte bun (am fost si suntem nedespartiti chiar daca acum sunt cu cineva.) Stateam aproape toata ziua impreuna. Si la un moment dat parca simteam ceva mai mult pentru el. Dar dintre o relatie de iubire care s-ar putea termina prost si o frumoasa relatie de prietenie am decis ca prietenia este mult mai importanta. Si nu regret. Bafta:*

2 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

In primul rand tu trebuie sa vb fata in fata cu el.iar daca nu ai curaj
Fa rost de nr lui sau id-ul
Iar asta fa cat mai repede
Findca dupa aia o sa fie prea tarziu

pa, pa

| motanelu03 a răspuns:

Te place!