| AjutorNeconditionat a întrebat:

Deci sa incepem cu inceputu..Este un baiat la mine in scoala, la care i-a placut de mine...si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu l-am refuzat.Am mai vorbit 3-4 saptamani pe facebook si f2f dar apoi ne-am distantat..problema e ca acum imi place de el si ma ignora..nu inteleg de ce.Nu ma mai place sau s-a suparat ca l-am refuzat.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Odata ce l-ai refuzat, nu mai are curaj sa te intrebe daca vrei o relatie cu el. Asa ca, urmatorul pas spre relatie trebuie sa-l faci tu.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa te intrebi pe tine insa-ti in ce mod ai fi procedat in cazul in care rolurile ar fi fost inversate. Probabil ca orgoliul lui nu a putut accepta un asemenea afront din partea ta si din acest motiv orice urma de iubire s-a risipit definitiv. Concluzia acestei intamplari s-ar putea sa-ti fie de folos in viitor si-n viata. Multa sanatate.

| UnBroken2016 a răspuns:

laughing Cat de previzibil. Cand te cauta nu te interesa, cand nu il mai doare de tine deja iti crapa toate 7 calcaiele dupa el. Cauta altul. Dupa ce i-ai dat cu praf de mers vrei sa se intoarca la tine? Vezi sa nu.

| pufipo a răspuns:

Cand l-ai refuzat, i-ai ranit orgoliul, treci peste.

| Maios a răspuns:

Probabil si-a gasit alta fata intrucat l-ai refuzat si in interiorul lui sa instalat o stare de spirit negativa la adresa ta. Daca ati vorbit 4 saptamani pa facebook nu inseamna ca te place atat de tare ca inainte mai ales ca l-ai refuzat. Daca vrei sa vezi ce simte el pentru tine iti recomand sa iti faci curaj sa iti ei "inima in dinti" si sa ii zici in fata ca il placi si ca regreti(inti dau un sfat de succes garantat:incarca sa folosesti "sarmul" feminin si sa vorbiti intr-un loc mai retras de vazul lumii[in afara de baie])Bafta si de azi inainte gandeste de doua ori cand iei o decizie!