| anonim_4396 a întrebat:

Deci. sper sa nu va plictisesc cu ROMANUL meu dar eu chiar am nevoie de ajutorsad

De 4 luni sunt impreuna cu un baiat. ne-am inteles super pana la un moment dat cand in fiecare zi auzeam ca ma insala cu alta/altele.
La inceput nu am vrut sa cred. Apoi tot mai multi prieteni imi confirmau asta. Odata am mers in oras fara sa-i spun si l`am vazut pe una stand in brate la el si aproape se sarutau. Nervoasa la culme l`am luat de mana pe un prieten [ft bun] si m`am dus,, am salutat si am spus "Hei! Ce faceti?"

Si eram cu privirea fix pe prietenul meu care nu stia cum sa reactioneze cand m`a vazut.

El a raspuns "Hey! Ce faci aici? Ai spus ca nu iesi in seara asta, nu? O mai stii pe Iulia [fata care statea la el in brate] asa-i? O prietena. aaa."

Iar eu i-am spus ca " si tu ai spus ca nu iesi in oras in seara asta dar ai facut. o. asa ca si eu am dreptul"
El: "dar ce faci cu dany [baiatul pe care l`am luat de mana] de il tii de mana? asa bine va intelegeti"
Eu: "De minune!" Si l`am sarutat pe fata aproape de gura.

In seara aia nici nu am vb cu el desi incerca cu tot dinadinsul sa`mi atraga atentia. a vrut sa ma conduca acasa dar eu nu am vrut spunand ca mai bine ma duc cu pr` meu cel mai bun.

Urmatoarea zi ne-am intalnit iar in parc si a spus ca ce a fost in capul meu de m`am purtat cu el asa. Iam spus ca si el aproape se saruta cu fata aia si nici mie nu mi-a cazut bine ce a facut si ca tot ce spuneau prietenii mei ca ma inseala este adevarat.

A spus ca nu este si chestii de`astea. Ok. i-am mai dat 1 sansa.

Apoi vine intr-o seara la mine si ma ia cu masina. mai era cu inca un baiat in masina si o fata. am urcat si a spus sa mergem la un suc. am zis bine dar la 00 cel tarziu sunt acasa. a zis ok.

am ajuns la terasa si am baut un suc. era 23:30. am zis sa ne pornim ca vreau sa ajung acasa.

Bun. am pornit. dar pe drum a pornit masina. si a spus catre cei 2 care mai erau cu noi ca sa mearga pe jos. ei au zis ok. ca erau vreo 30 m pana la casa lui si fata statea la el peste noapte.
Bun. am mers mai departe cu masina si numai vad ca opreste. Am zis ca sa ma duca acasa altfel ai mei o sa se ingrijoreze. a spus nu`ti face griji. ca nu spun nimic daca intarzii si uh un pic.

Apoi a spus ca sa ne mutam pe bancheta din spate ok...

Si incepe sa ma sarute. sa ma atinga. etc. Eu i-am zis ca nu sunt pregatita pentru asa ceva. ca nu vreau sa fac asa ceva. ca vreau sa merg. era deja aproape 1.

Dupa mai multe incercari de a ma convinge sa o fac. chiar ft insistent. a pornit nervos masina si m`a lasat la vreun km de casa. ok. am mers pe jos. pana am ajuns era 2. mama ma aastepta in camera. tata era cu politia ma cauta. ca unde sunt. ce am patit. ok. dupa ce a ajuns si tata acasa a inceput scandalul. ca unde am fost. cu cine am umblat [nu stiu de prietenul meu.] etc. dupa scandalul monstru dimineata trebuie sa merg la 10 la politie sa dau declaratii ca unde am fost. bun. ajunge si pr meu la postul de politie si ala care mai era cu noi in masina. eu am ramas in masina lu` tata pana au iesit afara ca a zis sa raman acolo. au intrat si au semnat ca nu mai au treaba cu mine si ma lasa in pace forever. ok. tata mai sa ii ia la bataie dar s`a abtinut. bun. au trecut cateva ore. eu cu parintii deja ma intelegeam iar ft bine. am dat uitarii evenimentul neplacut de azi`noapte. tata si mama chiar mi-au facut cadou un nokia c3. ca sa fiu fetita cuminte de acum inainte laughing.

Bun. toate bune si frumoase. pana cand iar ma contacteaza pr` meu.

I-am zis ca mai bine ramanem amici. prieteni. ca nu mai putem sa ne vedem ca daca ma vede careva cu el am incurcat`o din nou. el nu. ca sa ne vedem cat mai repede. i-am zis sa ma lase in pace dar nu intelege si vrea neaparat sa ma vada!

mi-am luat alta cartela dar azi mi-am pus`o pe cea veche si aveam cred ca peste 100 de mesaje si apeluri nepreluate toate de la el. dar nu am facut nimic.

Ce trebuie sa fac? Sa ma lase in pace? Ca nu vreau sa o incurc din nou cu politia? Va rog. am nevoie de sfatul vostru si sper sa nu va plictisitibig grin.

Funda.

Răspuns Câştigător
| Kafeeaua a răspuns:

foarte interesanta povestea!
si luuuungalaughing
spune`i tatalui tau ca el nu te lasa inpace si ca tu nu mai vrei nimic cu el.
sau incearca sa vrb cu mama ta ca niste prietene si sa ii explici situatia.
ameninta`l cu politia din nou pe pr tau.
fa tot posibilul sa renunte!

9 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Spune-le parintilor tai ca nu te lasa in pace! Ei sunt protectorii tai cei mai buni!

| BlancaFantasma a răspuns:

Am inteles esentialul:tu nu tii la el.iar daca ai tinut asta clar nu mai e valabil in prezentstraight face oricum dupa ce a incercat sa te convinga sa faceti sex pe bancheta din spate, nici nu merita altceva.ai facut deja ce trebuia ti-ai schibat nr de telefon.Sa nu i`l dai.si cu timpul poate va inceta sa te mai caute.

| MajorAsshole a răspuns:

E simplu. Nu mai folosesti cartela veche. Ce te-a facut sa o pui din nou in telefon? Inseamna ca, pe undeva, mai vrei si tu ceva. Nu cumva te minti singura?

| Whatthehell66 a răspuns:

Eu am 15 ani si el are 18 happy

| Robby94 a răspuns:

Eu cred ca te cauta pentru ca tine la tine (oricat de ciudat ar suna asta). Spune-i ca daca vrea sa continuati povestea va trebui sa fie cuminte.Te astept cu vesti>big grin

| Trufa_7676 a răspuns:

Ignora`l, o sa se plictiseasca sa tot incerce sa dea de tine.

| MalikBitch a răspuns:

O_O WTF...nu te-ai plict?laughing) pai daca daca iti place tipu si nai cu cine sa faci din astea...fa misto de el.zi''da'' la mistorolling on the floor app catzi ani aveti?batting eyelashes

| LiviuL a răspuns:

Fraza cu sper sa nu va plictisiti trebuia sa o pui la inceput laughing) scuze dar nu am rabdare sa citesc tot tongue

| Anonim654321 a răspuns:

Auuuuuu Ce incurcaturaaaaaa vaiii vaii nu stiu ce sa spun ca ma loat 14 min sa il citesc *parerea mea* spune-i cum mai lasat in bajocura asa iti inchid si eu in bajocura nu ma mai suna ca nu ai sanse gasesteti alta fata de care sa iti bati joc de ea, (parerea mea) bft sper ca te-am ajutatwinking