| anonim_4396 a întrebat:

Din ce motive un baiat se lauda foarte mult in general? am un coleg de facultate care se crede buricul pamantului mai ales cand vine vorba de fete,el e cel mai tare,cel mai frumos si cel mai destept,iar cand vorbeste cu fetele parca are o problema in vorbire adica vorbeste asa intrerupt nu stiu ce e cu el,parca s-ar incurca, nu e urat ca sa aflati parerea mea.cine vrea sa-l vada in poze ii trimit facebook-ul lui in privat.are cateva poze publice..deci intrebarea este din ce cauza se comporta asa? parca e ceva ce nu inteleg cu acest baiat. fara comentarii de genul:ce te intereseaza persoana lui?:"eu intreb doar asa ca fapt divers.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Este felul lui de a-si descuraja adversarii,asa l-au invatat de mic si lui i se pare o metoda grozava,deja o aplica din instinct.
N-a incercat sa gaseasca o alta,ceea ce demonstreaza lumea lui marginita si un IQ sub medie,se opune clar oricarui progres.
Banuiesc, de asemenea ca nu are nici un prieten si ca orice relatie, daca are, cu o fata, se sfarseste in timp record.
Este un biet nenorocit care inspira sila.Nu sunt curioasa sa-l vad, mi-as strica dupa-amiaza de pomana.
Ignora-l, nu-ti mai pierde timpul cu fanfaronada lui de fatada!

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Din cauza frustrarii. In general oamenii care nu prea au calitati sau au probleme cu increderea in sine se lauda mult ca un fel de compensatie, pentru a-i convinge dar si pentru a se convinge si pe ei insusi ca sunt persoane valoroase.

| Azµre a răspuns:

Vreau să văd eu sunt curios.
Răspunsul ar fi n-are cu ce altceva să se laude. Inteligența lui este sub nivelul unui om normal.

| Azµre a răspuns:

E plin de sine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As dori cat mai multe raspunsuri va roghappy

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Probabil prin asta cosidera el ca atrage mai mult atentia fetelor.Cea mai buna solutie in cazul asta este ignoranta, daoar asa va intelege cat de nesuferit le este altora.

| kiv1990 a răspuns:

Buna, de obicei baietii cred ca cind se culca cu o fata sau cel putin spune asta ei cred ca au facut o fapta eroica. Insa cind se lauda cu faptele sale aceasta ai face placere, il ridica in ochii colegilor, intr-un cuvint un om de nimic, nici tata bun, nici sot bun, nici responsabil. daca te-ai indragostit e rau. trimite-mi te rog facebookul lui as vrea sa-l vad pe buricul pamintului. Insa de obicei cei care se lauda ca au succes la fete mint, in realitate n-au

| anonim_4396 explică (pentru kiv1990):

Nu pot sa-l trimit prin mesaj ca nu merge, si daca il pun aici nu cred ca ar fi bine

Răspuns utilizator avertizat
| kim33 a răspuns:

Nu ai ce le face crede ceva daca se lauda nu-l lua in seama

| lulutza13 a răspuns:

Probabil pentru ca de fapt in preajma unei fete se simte timorat.Asta in general nu e vazut bine de baieti sau chiar si de fete, ca doar ce fata vrea un mutulica..sau in orice caz nu prea multe isi doresc asta. Si atunci el stiindu-se cu musca pe caciula incearca sa distraga atentia de la acel defect si asa ca se da mare ca deh.Dar din pacate nu se poate ascunde la nesfarsit.Probabil ca or fi si chestii mai adanci, o lipsa de incredere. Poate cineva vreodata i-a facut vreo observatie si i s-a intiparit in subconstient si asta a dus la nesiguranta in conversatiile cu o fata..ma rog ai inteles ideea meahappy.