| tanasemadalina a întrebat:

Doamne au trecut 2 luni de cand ne-am despartit si eu tot nu am reusit sa il uit si sa trec pestecrying.Am fost 8 luni impreuna dar el a pus punct pentru ca spunea ca nu suntem potriviti si ca numai merge nimic intre noisad.Am sters toate pozele cu el,numarul dar degeaba pentru ca ma gandesc mereu la el,este prezent mereu in inima mea.A fost primul meu prieten,primul de la care am invatat atateasadera mereu langa mine,ma ajuta si dintr-o data mi-a dat drumul la mana si m-a lasat singurasad.Imi este dor de noi,imi este dor de tot ce faceam impreuna,imi este dor sa ma tina in brate,sa ma tina de mana,sa ma sarute, imi este dor de totsad.Il vad zilnic pentru ca sta langa blocul meusad. Cand ne intalnim abia ne mai dam un simplu"buna", am ajuns ca 2 straini si asta doare cel mai taresad.Imi este greu fara elcrying.
Cum sa acept ca totul s-a terminat ca nu vom mai fi niciodata impreuna?sad
Cum sa il uit? cand il vad mereu, oare cum?straight face
Este adevarat ca prima iubire nu se uita niciodata?sad

4 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Cu totii am trecut la un moment dat pein asta...tin minte ca prima mea relatie de 2 ani si 2 luni a fost cu un baiat total nepotrivit mie, am incercat in repetate randuri sa ma despart de el dar ma obisnuisem cu el si mi-a fost foarte greu. Ideea este ca atunci cand vei avea o alta relatie, vei trece peste. Insa lasa-ti o perioada doar pentru tine, fara baieti in viata ta. Apoi incearca sa cunosti pe altcineva...toate cele bune!

| mona a răspuns:

Poate daca ti ai aminti numai momentul in care te a abandonat ti ar fi mai usor sa treci mai departe dar de uitat nu vei uita pentru ca ai dreptate ca prima iubire nu se uita dar durerea dispare

| newarena1 a răspuns:

Prima iubire am uitat-o si imi vine a ride ca am putut atita sa sufar din urma acelei "iubiri". Trebuie sa mai treaca timp, stiu ca se uita greu dar dupa greu vine si bine. Totul i sa fie ok...

| Barbu_Mihai_1996 a răspuns:

Lasa mi nr tau de tel sa vb prin msj pe wats app sau la tel ca prin asa ceva trec si eu aceeasi situatie s exact atatea luni