| sarbucristina a întrebat:

Off de ce este atat de greu sa uitam persoana iubita?sad
Pe zi ce trece parca tot mai mult tin la elsaddesi acum numai suntem impreuna si fiecare pe drumul lui nu potsad. Fiecare secunda fara el ma doaresad.
Dupa 2 luni de la despartire in loc sa fiu mai bine parca sunt tot mai rausad.
Imi este atat de greu fara el.Nu pot acepta ideea ca acum suntem doar niste simpli amicisad.Imi este greu cand ne intalnim si stiu ca numai pot sa il iau in brate,sa il pup sa ii spun ca il iubesc, cand acum doar un simplu"buna"ne dam cand ne intalnimsad. Doare taresad.
Sincer nu am stiut sa apreciez cand l-am avut langa mine si acum cred ca as da orice sa mai fiu cu elsadinca il iubesc la fel de multsad
Mai ales cand vad parculetu unde ne stateam noi mereu care este exact langa blocul meu.Trec zilnic pe langa el si imi aduc aminte de tot ce faceam noisad.
Oare cat o sa mai am doara asa?sad
Cum pot sa ma resemnez ca l-am pierdut si ca nu o sa ne mai impacam niciodata?sad
Cum il pot uita?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mult circ daca ai chef pentru emoticoane.

| MrAlex a răspuns:

Buna,

Este foarte greu sa uiti persoana iubita, cu atat mai mult cu cat relatia voastra a fost una speciala.
Fiecare persoana cauta in viata sufletul pereche, jumatatea ei, partea care ne completeaza...trecem prin diferite incercari in dorinta de a iubii pe cineva si de a ne simtii iubiti incat la un moment dat descoperim ca persoana de langa noi nu este "sufletul pereche " si ne simtim tradati, umiliti si la capatul puterilor.
Insa, daca privim lucrurile in profunzime descoperim cu uimire ca sufetul nostru este asemanator "Pasarii Phoenix", se ridica din propria cenusa si continua sa iubeasca.
Suntem puternici chiar daca ne consideram slabi si asta ne-o dovedeste timpul si problemele cu care ne confruntam de-a lungul vietii.
Este foarte greu sa uiti ca ai iubit pe cineva si ca i-ai daruit tot ce ai avut, insa nu imposibil. Cea mai mare parte in procesul de "uitare " ( sa zicem asa ) il constituie timpul.
Dupa aceea totul tine de tine. Important este sa vrei sa-l uiti, sa nu te agati de amintirea lui, de clipele frumoase petrecute impreuna, de nimic din trecut.
Daca gandesti inspre viitor si iti doresti sa mergi mai departe iti garantez ca desii uneori vei simtii nevoia sa cedezi, vei reusii sa uiti persoana care te-a ranit profund.
Inarmeaza-te cu rabdare si pozitivism si cauta in continuare, undeva se afla si sufletul pereche, poate cautand si el

| Loora a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva. Fiecare persoana trece cel putin odata prin asa ceva. Este destul de greu sa accepti ca ai pierdut o persoana draga pe care o iubeai mult. Greseala este,ca de obicei, ca nu stim sa apreciem persoana iubita cat timp o avem langa noi. Iti dai seama ce ai pierdut, doar dupa ce nu mai esti cu ea. Trist... Incearca sa ocolesti locul unde va petreceati timpul impreuna. Evita-l cat poti de mult si nu te mai gandii la el. Iesi cu prietenii in oras, distreaza-te. Viata merge inainte. Va dura o perioada pana il uiti, dar trebuie sa fi tare. Pe viitor vei gasi cu siguranta pe cineva care sa fie de 100 de ori mai bun ca fostul. Capul sus, fi tare si nu te descuraja. Gandeste-te cate persoane sunt in lumea asta care au familii si copii si se despart. De aia ce sa mai zicem... Cu putin efort vei reusii happy! Bafta