| stefandaniel94 a întrebat:

Dpe ce iti incepi viata sexula ..penisul se mai dezvolta?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, viata sexuala nu ajuta la dezvoltarea penisului!
Pensiul creste si se dezvolta pana la varsat de 16 ani, cand isi incheie cresterea, ramanad asa cu el, pana la batranete, chiar daca tu mai poti creste in inaltime, pana la 20-21 de ani.

| Jianu99 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vrei sa zici ca daca eu am 18 ani si am 16 cm atata o sa am toata viata, nu mai pot sa-l maresc nici cum?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jianu99):

Da, asta vreau sa spun!
Penisul creste DOAR pana la varsta de 16 ani!

Unica metoda in care il mai poti lungi este printr-o operatia chirurgicala, de marire a lui cu 2-3 cm, cu risc mare sa ramai impotent.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inceperea vietii sexuale si intretinerea unui anumit numar de contacte sexuale (putine ori multe), sau mentinerea/perpetuarea unei stari de abstinentei chiar si totala, NU afecteaza si nici NU influenteaza dezvoltarea penisului in lungimea, grosimea sa indiferent de varsta biologica a ''masculului''. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu cumva scade...

| Emilian65 a răspuns:

Da, se mai creste.

| sofisis a răspuns:

Nu.