| olesea_6474 a întrebat:

Dragoste... bucurie sau suferinta?

Răspuns Câştigător
| griska_4807 a răspuns:

Gindestete cai bucurie chiar dacai suferinta sapoi viata pare mai frumoasa si far cosmaruri! da ces cu intrebarile acestea, de parca ai avea vreo 40-50 de ani si care sar fi saturat de viata! da ladna chiar suferi? uita altfel nu vei avea parte de fericire cu alta persoana ca gindul nu-ti va permite! viata e frumoasa daca stii cum so traesti, nu uita! pa ceaoo!

18 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

O imbinare armonioasa, daca se vrea de ambele parti. De fapt... si chiar daca nu se vrea... Suferim din iubire si ne bucuram de ea. Si chiar si de suferinta pe care ne-o provoaca. Ne bucuram pentru ca iubim si suferim pentru ca este atat de efemer sentimentul. Ceea ce am si spus. O imbinare echitabila si de neinteles de cele mai multe ori.

| User a răspuns:

.

mira
| mira a răspuns:

Cele doua se impletesc.

| ShineMe a răspuns:

Pai daca alegi dragostea te vei bucura iar cand nu o mai ai suferi
Daca alegi bucuria te bucuri cand este dragoste si suferi cand o pierzi
Daca alegi suferinta. E pacat

| theodoraafi a răspuns:

Dragoste fara bucurie nu merge, si nici bucurie fara suferinta...
asta e parerea mea
daca ai dragoste ai si bucurie si suferinta

| anad a răspuns:

Dragostea te face sa-ti pierzi capul, te face sa suferi, sa plangi, dar in acelasi timp sa fii fericit, sa surazi si sa te bucuri!

| Seline a răspuns:

Merg mana-n manalaughing

| Catalion a răspuns:

Toate la un loc pentru ca sunt niste sentimente care te fac sa simti ca traiesti cu adevarat. Bineinteles ca totusi as vrea sa evit sentimentul suferinta.

| ffy a răspuns:

Initial e bucuria dupa inevitabil vine suferinta

| Lavy_4392 a răspuns:

Dragostea... ambele...ca sa iubesti cu adevarat trebuie sa fi fericit iar apoi este o treapta prin care iti dai seama daca este dragoste adevarata, iar aceea treapta se numestie "durere" tr sa si suferi. dragostea cuprinde toate sentimentele. atractie, iubire, ura, suferinta, etc.

| Alphawolf a răspuns:

Sunt sentimente omenesti pe care nu le poti desparti, si oricit ai vrea nu poti alege, si nici nu ar fi normal, pentru ca daca nu ar fi suferinta, nici bucuriile nu ar mai avea acelasi efect. Deci sunt nedespartite si nu putem alege.

| di@n@ a răspuns:

Toate la un loc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am inteles ce vrei sa zici cu intrebarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate vin ca se succed intocmai ca vremea, Ploaie, nori, soare etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandouahappy

| micuta_6925 a răspuns:

Bucurie si sufeinta dureros de dulce

| Angel99Anjelique a răspuns:

Dragoste si bucurie

| princesssitha a răspuns:

Dragostea e un sentiment foarte placut. ea seamana cu un trandafir, este atat de frumoasa si catifelata.si asta pana in momentul in care "i-ai gresit" cu ceva.de atunci totul se schimba in rau.desi e atat de frumoasa si pretsioasa, are foarte multi spini, care la prima greseala nu ezita sa-ti "strapunga" inima.