Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2779198intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Oct
SATI 297.883AFISARI
160.296VIZITE
144.007V. UNICI
10 Ianuarie 2012
Senoritha intreaba:

Buna, TPU! Vreau si eu statusuri despre viata (nu de dragoste), despre suferinta, bucurie, indiferenta, batjocora. La cele mai bune dau fundita!:*:*:*:*

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
  • 10 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 10 Ianuarie 2012 17:04
    Doηηa a răspuns:
    Http://www.status-uri.tk/ Găsești câte vrei.
  • 16 Ianuarie 2012 00:55
    A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell

iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho

Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky

Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot

Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea

Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea

Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin

Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs

Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne

Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van...
  • 28 Aprilie 2012 09:48
    LarissaMouse a răspuns:
    Http://www.facebook.com/IlusionesTallado
    dati like va rog mult si spuneti-va parerea
  • 10 Ianuarie 2012 16:51
    arcticlove a răspuns:
    Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti bine ca pot trisa
    Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga nu te grabi vei reusi
    nu e prima oara cand ratezi ce`i bun. nu te mai gandi acum viata asta zboara si o sa te doara ca nu ai vrut acum dar nu poti sa sp din prima ce vrei asa ca nu mai pierde timpul daca ma vrei
    "Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele! iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"

Ea e rebela, dar e femeie fidela.Se aude? poc,poc,poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
    Si cand o vezi cu el de mana lasi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut
    Fata` asta `! ` `. Nu `e proasta` deloc`!`.Nu `se vinde` ieftin `. fiindca` ea vrea TOT`!`
    Am crescut!`Am lasat in urma` un trecut! si-acum,cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!"

"Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel. la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el
    Ce-i aL meu e PuS deoparte Sa va Fie clar La Toate"

nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece, tot`h mai bine imi merge:X"

riveshte'o cum creste p zi ce trrece te innebuneste Vrei sa fie a tha? Imi pare rau nu se va putea Ia'ti adio d la ea
    Ea e Barbie vie...dar nu vine dintr`o cutie se imbraca in roz si are pretentii 1000

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece La fel si timpul care nu mai trece Am doar simple regrete:-s Iar ce`a fost intre noi. doar FaLse sentimente"

E fata calculata care stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada, stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta
    Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume
    Ai Sa Cauti Persoana MeaH, In Fiecare `EA` Din Viata Ta. Buna Sau Rea, Eu Am Fost Doar A Ta Ea In Orice Moment Poate Fi si-a Altuia

poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei gandul
    ...
    14 Februarie 2012 15:25
    Кристина21 a răspuns (pentru arcticlove):
    Frateeex_x astea.s statusurile melelaughing)laughing)) m.am saturat sa gasesc statusurile de ale mele peste tot p TPU...nici mkr nu ai intrebat.Bhua pot sa le i.au sau cv de genu`? Nuuu.nu sunteti in stareoh go on
    17 Iulie 2012 08:51
    Gaby_Gabytzza_1991 a răspuns (pentru Кристина21):
    Pai odata ce le-ai postat iti dai seama ca toata lumea le va copia...=]]]
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • 10 Aprilie 2012 10:38
    crisss_1778 a răspuns:
  • 18 Decembrie 2012 14:17
    Linna_CatHu_1998 a răspuns:
    :* :* NPC
  • 19 Aprilie 2012 23:22
    B3B3LuShA_8010 a răspuns:
    Buna! intra pe http://facebook.com/b3b3lusha1995 sper sa iti placa statusurile postate acolo :*
  • 10 Iunie 2012 10:39
    Andreyutza01 a răspuns:
    Cauta pe google statusuri despre viata!
    asta e tot! simplu! Funda?