| kukubau a întrebat:

Dragoste sau.sex? voi ce preferati? si de ce? (fiti sinceritongue)

Răspuns Câştigător
| madutza_ubytzik a răspuns:

Sex fac toate parasutele si prostituatele pentru bani sau pentru a-si satisface poftele! Insa atunci cand ai o relatie intima cu persoana iubita faci dragoste, parerea mea!

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dragoste. Prefer sa am relatii sexuale cu o persoana care ma iubeste si pe care o iubesc. As vrea acest lucru ca o completare, ca o asigurare ca suntem facuti unul pentru celalalt.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu vreau niciodata sa fac sex ci dragoste!
De ce? pentru ca se face cu persoana iubita!

daniela
| daniela a răspuns:

Eu cred ca sex fara dragoste e ca mancarea fara sare asa ca. doar de amorul artei nu cred ca trebuie sa faci

| cretzufinish a răspuns:

Ambele, se compenseaza una pe cealalta...si aici ma refer intr-o relatie serioasa, nu "furtuni" big grin

| Paris a răspuns:

Dragoste normal, dar uneori mai merge si cate un sex, asa unul la 10 ani

| andalu a răspuns:

Fiecare are farmecul sau.Depinde de starea in care ma aflu, de mediu,, si bineineteles de persoana.Nu cred ca poti sa faci dragoste daca nu iubesti acea persoana.In schimb sex poti face si cu un tip/tipa de care doar esti atras.
Prefer sa fac dragoste

| BUBULINA a răspuns:

Ursulik tu esti?

| ffy a răspuns:

Sigur este o diferenta intre ele dar problema se pune in felul urmator:o faci doar de dragul de a o face sau iti creezi un spatiu romantic care implica toate alea necesare sa te simti si tu bine si persoana respectiva fara a ramane cu remuscari sau pareri de rau...anumite sentimente le imparti cu dragoste si le daruiesti din inima sexul este doar o distractie si cei care o fac"iepureste"nu stiu ce inseamna sa te implici atat emotional cat si fizic.

| Doa'Do a răspuns:

Dragostehappy.

| Doa'Do a răspuns:

Dragostehappy.

| cristinela a răspuns:

Faci sex ca sa iti reglezi nr. de hormoni, atunci cand nu ai o relatie stabila. E un lucru normal, care trebuie facut.Cand iubesti pe cineva, faci dragoste!

| kukubau explică:

laughing Deoarece nu sunt animal ci o fiinta cu ratiune, constiinta si suflet prefer pasiunea intima a doua suflete pereche ce se unesc prin sentimentul numit dragoste in defavoarea banalei placeri carnale.(Ha laughing))tongue) ma declar singur castigatorlaughing tongue

| TheToxicNightmare a răspuns:

Dragoste, m-i se pare o prostie sa faci sex, si cred ca dragoste ar fi cel mai bine.

| liviu00 a răspuns:

Dragoste sau sex... tot f*tut e rolling on the floor. Nu va mai chinuiti sa faceti diferente, ca tot contact sexual e, cu scopul de a satisface dorintele carnale. Conteaza ATRACTIA, nu dragostea.
@madutza_ubytzic "Sex fac toate parasutele si prostituatele pentru bani sau pentru a-si satisface poftele!". Dar tu faci munca patriotica? La tine nu tot pofta e?laughing

| T30D0RA a răspuns:

DRAGOSTE, ca-i mai buna decat toate!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambelehappydepinde de context

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac dragoste cu cel pe care il iubesc...practic.nu pentru bani frate.sau ca toate curvele.etc