| Alexutzu_8327 a întrebat:

Dragostea nu moare pentru ca nu traieste
dragostea nu se stinge pentru ca nu lumineaza
dragostea nu se vede se simte
dragostea vine dintr-un loc numit inima
care deseori suspina

Cine e de acord cu mine?

2 răspunsuri:
| mikutzzza1000 a răspuns:

Nu sunt in totalitate de acord cu tine pentru ca:

Dragostea traieste, se afla intre doua persoane care se iubesc, intre frati, intre copil si parinte si in cazurile de asemenea, ea poate trai vesnic, dar poate si muri, atunci cand cineva a ranit o persoana de catre care era iubit, dragostea poate muri si sa. i ia locu ura, indiferenta sau uitarea.

Corect dragoste nu se vede se simte... dar dragoste incepe sa fie simtita doar atunci cand este si vazuta, deoarece pentru a simti inainte este nevoie de a vedea ca chiar iubesti.
Afirmatia asta e la fel ca si in cazul de sus, dragostea lumineaza suflete, si aduce nenumarate bucuri si sperante dar si durere, atunci din pacate e momentul in care se stinge si nu mai lumineaza nici coloreaza lumea celui indragostit, ci doar o preschimba in suferinta si dezamagire.
Dragostea vine din inima, din suflet si nu exista poveste de dragoste fara suspine, pentru ca si simplul dor este tot un suspin dupa persoana iubita.

Dragostea este cel mai frumos sentimen, dar din nefericire poate aduce multe lacrimii.
Aceasta e numai parerea mea, fiecare are modul lui de a vedea, simti, intelege si trai DRAGOSTEA!

| alleecsandra a răspuns:

Da