| contsuspendat (cu ura) a întrebat:

Cum naiba vine chestia asta cu dragostea si sexul? Eu stiu ca dragostea se simte, se traieste, iar sexul se face. Nu este oare impropriu spus "fac dragoste"? Pai ce, dragostea este o clatita, s-o faci?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşa este! Dar, să ştii că o să vină destule fătuci visătoare pe-aici care vor spune că "a face dragoste" înseamnă de fapt o "împlinire a iubirii" şi alte telenovelisme de tipul ăsta.
Nota 10 pentru întrebare!

| irina20 a răspuns:

De de crezi tu ce se spune "a face dragoste"?
Pentru ca face dragostea sa "mearga", pui si mai mult suflet si investesti sentimente mai puternice, din momentul in care incepi sa faci dragoste cu persoana iubita.

Si-n + de asta suna mai frumos decat, a face sex, a te f**e, a te incalica s. a. m. d.

| User a răspuns:

Nu, e un abur, o aburealalaughing [si aburu' se face fierband apa, nu?] Deci e corect spuslaughing

| mosu_9772 a răspuns:

A face dragoste e o expresie ea se foloseste atunci cand combini sexul cu acele sentimente intense sex poti face cu oricine fara sa ai anumite sentimente fata de acea persoana dar dragoste nu poti face decat atunci cand iti iubesti cu adevarat partenerul/partenera

| lilstar a răspuns:

Tare faza cu clatitarolling on the floor

| alexandru_4652 a răspuns:

Dragoste mai degraba e cand sunteti goli si va tavaliti prin pat... mai o mana. ect fara sex... petting gen. sexul... cu totii stim ce este

Răspuns utilizator avertizat
| cornculapte a răspuns:

Da, e cam aiurea spus. Presupun ca a inceput sa se zica asa pentru a sublinia ca sunt implicate si sentimente in sexul propriu zis. Totusi mi se pare ca suna si putin tampit sa-i zici partenerului 'Hai sa facem dragoste!'. Daca mi-ar zice-o prietenul meu cred ca as bufni in ras si mi-ar pieri tot cheful. 'Hai sa ne-o tragem!' ce are? Ca pana la urma, cand ai chef, nu-l mai chemi pe partener ci treci direct la fapte, iar cand il chemi, o faci mai in gluma (cu intentie serioasa). laughing O prietena si iubitul ei sunt fooarte indragostiti, dar nu-ti spun cum se cheama unul pe altul la imperechere ca poate e pe aici pe undeva si am pus-o. laughing

| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a răspuns:

Pai din cate stiu si eu dragostea este un sentiment.Cand spui ca "sunt indragostit" nu spui" fac sex" si de aceea dragostea ramane in suflet.In schimb sexul are sa spunem si parti emotionante sau psihice dar in cea mai mare parte este vorba de corp.De aceea am putea spune ca este gesit sa te exrimi cu "fac dragoste" dar unele persoane spun asa crezand ca dau dovada de intelepciune. E cam acelasi lucru ca "mergem in dormitor". Oare daca spui "mergem in pat" nu intelegi tot acelasi lucru? Patul tot in dormitor se afla...Cam in final as spune ca "a face dragoste" daca tot te exprimi asa ar fi egal cu a face sex din iubire si din placere desigur.Pe cand "a face sex" e numai din placere.Pana la urma fiecare le ia cum vrea si le vede cum cred. Sper ca ti-am fost de ajutor! Cine stie. poate fundita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taci din gura ca vin moralistii pe urmele tale. Te pui rau cu "nobilimea"de pe site?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ca nu stiu care naiba e nobilimea de pe site, sper sa o cunosc acum, cu ocazia intrebarii asteia, insa eu spun: daca dragostea e o clatita, atunci, demisionez, imi iau saci de ingrediente si fac clatite pana lesin! NA!