| oAnonim a întrebat:

Duminica am fost la iubita mea acasa(avem 5 luni impreuna) si ca de fiecare data , mi-a spus ca ea ma iubeste mult , si ca ea asa este.o fire mai rece si ca , chiar daca la scoala nu prea ne intalnim , ea ma iubeste.Asta nu pot sa o inteleg
Ieri nu m-am dus deloc la ea in clasa,nu ne-am vazut in nicio pauza,si am intrebat-o te-ai simtit bine? si a zis ca da,si i-am zis aha daca nu te vad in nicio pauza te simti bine , ma bucur , si ea a zis uite vezi tu cum o iei intelegi gresit,si i-am zis sa o lase balta
Si in dimineata asta vbeam pe facebook cu o fata din clasa de la ea(este foarte geloasa pe orice fata cu care vorbesc,si mai ales pe fata asta care e de la ea din clasa) si m-a intrebat ce am facut(stia ca am vb pe fb cu colega ei) si i-am zis ca am vb si i-am zis vrei sa stii si ce? si a zis a nu , nu ma intereseaza hai ca am treaba mai vorbim,si dupa 1 ora m-a sunat si s-a purtat mai dulce cu mine si mi-a zis ia zi ce ai vorbit cu colega aia ? si i-am zis dar parca nu te interesa nu conteaza si a zis "a da ai dreptate" se poarta ca o copila . si mi-a zis "azi ne vedem in ultima pauza?"(sunt 5 pauze) si i-am zis "da ce controlezi cand ne vedem ? nu imi place asta,nu ne vedem deloc azi" si a zis a bine atunci(eu la inceputul relatiei o cam sufocam ma cam duceam mereu la ea(ea ma chema) dar de la un timp nu mai ne vedeam in pauze) si dupa 10min imi spune auzi dar sigur nu vrei sa ne vedem azi in ultima pauza ? si i-am zis da sigur , si asa o sa o tin tot timpul pana o sa vad ca moare de nerabdare si are o foarte mare dorinta sa se vada cu mine . si o sa ma port si mai indiferent cu ea(nu foarte indiferent) ca sa vada ca nu sunt jucaria ei . e bine ? (e prima relatie pentru amandoi , prima dragoste primul sarut )

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Poate atunci va crede ca ai pe altcineva(eu asa banuiam in locul tau daca nu vrea sa ma vada in pauze), si va vrea sa sfarsiti relatia deoarece nu stai cu ea, nu prea vorbesti asa, nu o pupi, nu este ca o relatie, si poate iti va spune gata nu mai suport, nu ma iubesti dupa cum imi arati...Iti spun eu va ceda la un moment dat daca te vei comporta mult timp cu ea asa, si te va parasi!

| Parintele a răspuns:

Vezi poate isi gaseste pe altcinevalaughing) cocoshule.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu esti sufocant daca vrei sa o vezi mereu,nu e bine ce faci,o sa creada ca nu o mai placi,si multe altele,asa suntem noi fetele,dar si voi. Asa ca mai bine te-ai intalni cu ea,nu mai fii indiferent,pentru ca asa o s-o pierzi. E normal sa se supere ca vorbesti cu altele,mai ales cu cele pe care nu le suporta, si sa fie geloasa,pentru ca tine la tine. Asa ca nu-ti mai bate joc de ea, ea sufera, nu tu.

| anamaria0974 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca procedezi bine deoarece pana la urma nu ea stabileste cand si unde sa va vedeti nu o mai stresa si tu ca dupa se va plictisi si se va simti sufocata adica dai si ei putina libertate sa nu se simta legata de tine dar nici sa o lasi sa faca ce vrea ea ca pe urma daca esti prea indiferent va crede ca nu o mai placi si se va desparti de tine crezand ca o mai interesezi si ca nu mai vreti sa fiti impreuna si de asta te porti asa cu ea si mai ales ca sunteti la prima relatie amandoi deci ia-o usor bafta!

| oAnonim explică (pentru anamaria0974):

Nu o las deloc sa isi faca de capul ei, nu o scap eu, si mai ales, nu o lasa fratele ei sa isi iasa din mana happy Dar o sa ma port oarecum indiferent cu ea, sa vada ca nu mai sunt ala "sufocant" care se duce in pauze la ea, sa vada ca pot rezista si fara sa o vad in pauze si sa ii dau doar un simplu pupic dupa ce se termina orele

| anamaria0974 a răspuns (pentru oAnonim):

Este foarte bine asa cred ca daca procedezi asa o sa faci progrese bafta!

| oAnonim explică (pentru anamaria0974):

Ieri nu am vorbit cu ea la scoala sa ii arat ca pot rezista si fara sa o vad, iar seara i-am facut o surpriza am fost la ea seara pe la 10, cu o floare, o ciocolata si am lasat-o surprinsa, si am stat in curte la ea i-am spus ca nu intram in casa ca este cald afara, si am stat sub cerul plin de stele, si nu o lasam sa imi sarute buzele, si tot imi saruta obrajii, gatul, urechea si pana la urma am sarutat-o si eu si de acolo a pornit un foc nebun in inimile noastre si am facut o amintire superba ieri love struck O sa mi-o aduc aminte toata viata

| SiiimpleGiiirl a răspuns:

Nu este bine sa fii indiferent! Ea va crede ca nu o mai placi si poate o vei pierde. Fetelor le plac baietii care se poarta frumos cu ele si incearca sa petreaca cat mai mult timp impreuna, dar nu trebuie sa fii sufocant.Si in privinta geloziei, este normal atata timp cat voi sunteti impreuna, sa fie geloasa pe celalalte fete cu care tu vorbesti si da mai ales daca ea nu le suporta!

| Veruncic a răspuns:

Bună! Foarte rar cînd prima relație se termină cu ceva serios, fiindcă fiecare din voi gîndește că trebuie să fie totul și cu totul altfel, mai ideal, mai altfel, și asta toate din cauza că e prima! Și apoi trebuie să vă învîțați a ceda unul în fața altuia, dar dacă cineva se simte marionetă, trebui să plece de pe scenă, asta nu e bine! Fetele mai des mai întîi se vorbesc și apoi gîndesc, pot s-o facă așa doar din glumă, une băieții o iau mai din serios, pe cind fata mai ușor poate să iși schimbe părerea! Așa, pur și simplu! Sau luați o pauză de macăr o săptamină, sau stați de vorbă din serios! Sau da, sau adio