| spiriduSa_7717 a întrebat:

Dupa cat timp dupa contactul sexual neprotejat apar simptomele sarcinii?

Răspuns Câştigător
| condru a răspuns:

Salut
simptomele apar dupa maxim o saptamana, aici depinde cat de bine iti cunosti organismul, printre sintome se numara somnolenta, dureri de cap, pofta de mancare, urinari dese, stari de greata...etc
sfatul meu este sa te duci sa aci un test de sarcina e mai sigur decat sa stai sa astepti...condru_91 daca vrei mai multe detali...si prietena mea a avut probleme noroc ca nu a fost nimic

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, daca apar, cam la 5-6 saptamani. Primul simptom este, intotdeauna, lipsa menstrei.

| Tania a răspuns:

Daca nu iti mai vine ciclul este simtom aproape sigur de sarcina.

| Rurouni a răspuns:

Ba nene, da' e chiar asa de greu sa scrii "simptome sarcina" pe google? Cred ca s-a mai pus intrebarea asta de 10 milioane de ori pana acum. E chiar asa greu sa scrii 2 cuvinte si sa deschizi un link? A? Plus ca dureaza mult mai putin sa primesti raspunsul pe google. Da' na, trebuie' sa ni se dea cu lingurita-n gura, ca suntem niste putori.

| radutu1299 a răspuns:

Exista niste chestii micute la magazin care indica daca esti insarcinata sau nu.Nu dau detalii, le gasesti pe acele cutiute.

| Pacioaca a răspuns:

Aaa