| Kiwijuice69 a întrebat:

După câte zile/săptămâni apar simptomele de sarcină?
Am făcut dragoste cu iubita mea acum 2 săptămâni, (n-am terminat, nici în prezervativ nici fără el). Apoi acum 4 zile am mai făcut odată dragoste de data aceasta am terminat în prezervativ. Ieri mi-a zis ca o doare vaginul și se gândește că a răcit acolo, din cauza ca mi-a zis ca a stat pe un scaun rece. De asemenea a observat picături de sânge de culoare maronie.
E posibil să fie însărcinată?
După câte zile/săptămâni apar simptomele de sarcină?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ea nu era la ovulatie sau in perioada fertila atunci cand ai facut sex nu va ramane gravida niciodata, chiar daca tu ti ai dat drumul in ea ca asta tu stii cum a fost, ai facut sex cu prezervativ sau fara.

| Violleta2022 a răspuns:

Vaginul este o cavitate (gaura) 100% in interiorul corpului femeii. Vaginul nu raceste, dar poate capta infectii pe care le are baiatul, sau pe care fata si le poate produce singura, daca baga obiecte in vagin.
Durerile pre-menstruale nu au nimic de a'face cu sexul facut acum 4 zile sau acum 2 saptamani!
Simptomele de sarcina apar dupa 3 saptamani de la data cand a ramas gravida, iar un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Kiwijuice69 explică:

Menționez că primul act sexual de acum 2a săptămâni, l-am făcut când i se începea ciclul(ea nu știa că are ciclu, erau doar câteva picături)