| Andrei4k33 a întrebat:

Am si eu o nelămurire si va rog frumos daca puteti sa ma ajutați. Astăzi am făcut dragoste cu iubita mea, am facut-o cu prezervativ, totul a fost bine, a decurs normal, iubita mea s-a simțit super, dar când am terminat am observat niște sânge pe prezervativ și pe vaginul ei, dar nu a simțit că îi curge, după ce am terminat actul s-a oprit. Ne-am speriat și nu am stiut ce sa facem, am mers, ne-am spălat si peste 2 ore am făcut sex iarăși, dar nu a mai curs deloc sânge, a decurs normal totul. Ea a zis ca nu s-a simțit deloc rău, dar nu stim de ce a curs sânge, eu ma gândeam ca a fost mult mai intens si mai adânc decât de obicei, ea a stat desupra si a fost mai tare decât de obicei, mai luasem în considerare și faptul că ea când am dezvirginat-o acum 3 luni nu i-a curs mult sânge și am avut impresia ca nu i s-a rupt complet himenul iar acum a fost intens si s-a rupt complet. Noua ne este frică să nu cumva sa fie vorba de o posibilă sarcină, dar mereu am făcut protejat și am fost tare precauti, niciodată nu s-a rupt prezervativul. Imi puteti spune va rog care ar putea sa fie cauzele si cat de grav este?
Va mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori i-a venit ciclu ori cum zici, s-a rupt restul de himen

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura persoana care poate sa constate in mod cert, precis si exact cum se prezinta mucoasa vaginala si mai ales in ce stare se prezinta colul uterin (cervixul) este medicul ginecolog. Este indicat ca fiecare fata/femeie scolita, educata dar si constienta de importanta starii de sanatatea a ''comorii'' sale, dupa ce si-a inceput viata sexuala, in mod normal ar trebui sa se prezinte cel putin o data pe an la consultatia ginecologica de rutina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Consultati un medic ginecolog care va va spune care sunt cauzele sangerarii vaginale de care vorbesti tu mai sus.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu este sarcina. Trebuie sa mearga la un ginecolog. Sangerarile, cu exceptia menstruatiei sunt anormale.

| Zarzarica171999 a răspuns:

Când a avut ultima data ciclul menstrual? Poate i-a venit în momentul acela, sau sa fi fost o iritatie. Este exlusa sarcina din moment ce ați folosit corect prezervativul.