Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2899564intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Apr
SATI 272.258AFISARI
145.395VIZITE
131.536V. UNICI

Dupa cate zile se face testul de sarcina?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 15 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Poti sa il faci incepand cu a 7 a zi de la contactul sexual. Testul sigur 100% se face din urina de dimineata, la 7-10 zile de intarziere a menstruatiei sau aproximativ 21 de zile de la contactul sexual.
  • a răspuns:
    Dupa 10 zile.
  • a răspuns:
    De regula se face testul la 10-12 zile de la ultimul contact sexual.
  • a răspuns:
    Cel putin dupa 7-8 zile si cel mai sigur dupa 10 zile cu prima urina de dimineata.
  • a răspuns:
    Dupa 10 zile de la ultimul contact sexual, sau dupa 1-5 zile cand iti intarzie ciclul. Practic sarcina nu se poate observa direct, deoarece dureaza 10 zile ca ovulul fecundat sa se,, instaleze,, in uter.
  • a răspuns:
    3 saptamani de la ultimul contact sexual.atunci vei avea raspunsul sigur fara
  • Raspuns anonim:
    Bună.
    Ultimele teste de sarcină apărute pe piață pot fii utilizate și după trei zile.
    Te sfătuiesc să faci testul după o săptămână pentru a citi un răspuns exact.
    Sănătate.
    Pa, pa.
  • Raspuns anonim:
    Am si eu o intrebare.Acum 14 zile am avut un contact sexual neprotejat.Am facut un test de sarcina la 12 zile dupa contactul sexual si unul la 14 zile, ambele au iesit negativ. Pot s stau linistita su nu sigur inca rezyltatul? Multumesc
  • Raspuns anonim:
    Mama ce de-a raspunsuri...saraca fata nu mai intelege nimic...
  • Raspuns anonim:
    Dupa 14 zile este cel mai sigur.la 7 zile este prea devreme si nu va iesi concludent
  • Raspuns anonim:
    Iau rigevidon pentru prima oara in viata fara a merge la un ginecolog si dupa a 11 pastila s-a intamplat actul sexual sunt protejata? sau risc sa raman insarcinata?
  • Raspuns anonim:
    Am greturi si ma simt balonata, mi-a intarziat 2 zile dar au trecut 4 saptamana de la ultimul contact sexual si mi-am facut testul si a iesit negativ, te poate minti testul?
  • a răspuns:
    Poti face un test de sarcina din prima zi in care iti intarzie menstruatia, daca vrei sa il faci mai devreme il poti face dupa 7-10 zile dupa contactul sexual dar rezultatul nu este 100% sigur
  • a răspuns:
    Dupa 10 zilebig grin
  • a răspuns:
    Iti poti face tesul de sarcina din prima zi in care ti-a intarziat