| popescuadriana a întrebat:

La cate zile de la contactul sexual, testul de sarcina este clar?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca rezultatul testului de sarcina efectuat acasa pe baza urinei sa fie valid si corect trebuie sa treaca in mod obligatoriu un anumit timp pentru ca in urina sa se realizeze concentratia minim detectabila de hormon de sarcina hCG. Aceasta concentratie minim detectabila se atinge doar dupa trecerea a cel putin 21 de zile de la fecundarea ovulului de catre un spermatozoid. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

La 21 de zile de la ultimul contact sexual

| kavasaki99 a răspuns:

2-3 saptamani

| UberOrgasm a răspuns: