| madutza_2563 a întrebat:

Dupa desvirginare, menstruatia se regleaza? adica nu mai vine intarziat?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are nici o legatura, viata sexuala nu regleaza decat dezechilibre minore (adica intarzieri de o zi-doua pe an, sa zicem).

| Malvina24 a răspuns:

Nu au legatura cele doua! daca ai menstruatia nereglata poti consulta un medic ginecolog iti va da anticonceptionale care iti vor regla menstruatia! succes!

daniela
| daniela a răspuns:

Din pacate nu are nicio legatura, doar ca poti sa nu mai ai menstruatie (sa ramai insacinata) daca nu te protejezi

kratos
| kratos a răspuns:

Nu are nici un fel de legatura ce zici tu...

| Tso a răspuns:

Teoretic, nu au treaba una cu alta. Dar, practic, e posibil sa-ti intarzie in jur de 9 luni dupa dezvirginare.

| Koisan69 a răspuns:

Menstruatia nu are legatura cu virginitatea. Menstruatia se regleaza de la sine sau cu ajutorul anticonceptionalelor.

| smb a răspuns:

Menstruatia nu este legata de dezvirginare.Reglarea sau dereglarea menstruatiei e din cauza hormonilor sau a unei posibile raceli.