| SomnDulce a întrebat:

Am 15 ani si am si eu o problema care ma macina de cateva zile. Mi-a intarziat menstruatia o saptamana! Pur si simplu nu mai vine! Nu mi-a intarziat niciodata menstruatia atat de mult. Ce se intampla? E ceva grav? Simt ca innebunesc.Precizez ca nu am avut contact sexual.

Răspuns Câştigător
| purpleice a răspuns:

Stai linistita, nu cred ca e nimic grav, mi-e tot timpul imi intarzie, nu exista luna in care sa nu-mi intarzie, cu cateva zile, cu o saptamana, chiar si cu cateva saptamani.mai asteapta, nu te panica, daca trece de 3, 4 saptamani du-te la doctor. dar nu cred ca e nimic grav, asa li se intampla fetelor de varsta noastra, avem tot felul de schimbari in organsim si de acea se mai intampla lucruri din astea.

5 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Pai mai bine ai vorbi cu mama ta sigur ea iti va spune ce saa faci. Poate si ea a avut astfel de probleme.Cred ca nu ar trebui sa te ingrijorezi in primul rand tie nu ti sa reglat menstruatia ca sa iti poate veni in fiecare luna la aceeassi data. Eu am 15 ani si mi-a venit menstuatia la varsta de 13ani si mie nu imi vine menstruatia pe aceeasi data dar cu toate astea ar trebuia sa ii spui mamei tale.succes.fundita?happy

| Crisu a răspuns:

Nu. nu vine regulat tongue ceva foarte des intalnit la fete happy

| Miha1308 a răspuns:

Stai linistita. E probabil doar o simpla dereglare, sau mai mult ca sigur inca nu il ai regulat.Nu trebuie sa iti faci probleme, iti va veni dupa un timp, insa daca vezi ca este o perioada mai lunga ar trebui sa vorbesti cu cineva despre asta.

| gya_8439 a răspuns:

Mie mi-a intarziat o data si mi-am facut burta ca un balon pana mi-a venit si nu puteam sa port chestii mulate ca aratam groaznic dar nu e nimic grav pe mine m-a durut si burta putin

| nikoo95 a răspuns:

Pot sa iti intarzie si 6 luni, eu tot 15 ani am...si am asteptat o data si 2 luni sa vinahee heede obc mie nu imi vine regulat, sunt luni in care nu vine si vine in urmatoare etc...mentionez ca sunt fff dezvoltata si mie mi-au venit la 12 ani happy. si de cand le am niciodata nu au venit la data exacta