| anonim_4396 a întrebat:

Dupa primul contact sexual se deregleaza menstruatia? adica am avut primul contact neprotejat cu vreo 5 zile inainte de menstratie, dar nu a ejaculat in mine si nici nu a fost o partida oarecum(a durat 1 min maxbatting eyelashes). acum trebuia sa imi vina menstruatia, dar nu mi-a mai venit azi insa am avut dureri de burta ca si pana acum.deci:este posibil sa se deregleze menstruatia?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil, fiindca corpul tau sufera modificari. Faptul ca a durat sub un minut nu este o metoda contraceptiva, sunt suficiente 10 secunde. Dar avand in vedere ziua (in jur de ziua 23) si faptul ca nu a ejaculat in vagin, riscul de sarcina e mic (sub 5%), dar in nici un caz zero. E oricum prea devreme pentru un test de sarcina, dar daca in 10 zile nu iti vine menstruatia, fa un test de sarcina si o vizita la ginecolog (consultul ti-l recomand oricum, dar dupa ce faci testul de sarcina sau iti trece menstruatia).

| Parintele a răspuns:

Mai asteapta o zi doua..Mai dar ce naiba doar 1 minut sad?!

| otypa a răspuns:

Da este doar o dereglare, mai asteapta vreo 2-3 zile. daca nu iti vine mergi la un medic ginecolog sau sa-ti cumperi un test de sarcina

| Elena0210 a răspuns:

Da e posibil. Dar data viitoare protejeazate! Nu te lasa pe baza ca nu ejaculeaza in tine, asta daca nu vrei sa ai vreo surpriza in urmatoarele 9 luni.

| mioara a răspuns:

Ata intrebare nu ati gasit

| alinosh a răspuns:

Menstruatia nu vine mereu la aceeasi data...si da, mi se pare normal ca ti s-a dereglat putin, si la alte fete a fost la fel...si durerile de burta sunt semnul sin dromului premenstrual...deci ar trebui sa iti vina foarte curand... dar ar trebui sa te mai gandesti in legatura cu sexul neprotejat... pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciao! si eu am o intrebare sad
Am avut primul contact sexual [hmm dureroscrying] dar nu ne-am protejat, de fapt si la mine a fost tot cam asa 1 min m'a dezvirginat si dupa am insistat sa nu mai facem nimic pentru ca ma dureasad...se poate ramane insarcinata din asa ceva? :X mersi mult:Xkiss