| Eesoster01 a întrebat:

După un oral prietenul meu s-a șters cu hârtie pe burta, nu a atins sperma, și s-a șters pe mâini. Mie mi-a venit menstruația, m-a durut rău burta în prima zi, am și vomitat, dar în a 3 a zis am avut cantitatea cam putina, am stat mult în frig și îmbrăcată subțire. E frigul un factor care influențează? Și înainte sa-mi vina menstr. mă simțeam calda pe picioare, la bulane, de parcă eman căldură. Iar acum luna următoare, tot simt ca eman căldură și la burta, picioare, piept cateodata. Mă întreb dacă as putea fi insarcinata, eu nu am ciclu regulat, încă asteștept sa-mi vina, dar vreau sa știu dacă(,) căldura pe care o simt poate fi un semn de sarcina?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In niciun caz ''starile'' si ''senzatiile'' amintite de tine, cand de frig, iar apoi de caldura emanata de anumite parti ale corpului tau asa cum ai precizat in prezenta intrebare, in mod absolut sigur NU reprezinta ''SIMPTOME DE SARCINA"". Intr-o astfel de situatie precum este aceasta a ta in prezent, nu poti face nimic altceva in afara de a efectua periodic (saptamanal) cate un test de sarcina pentru a determina daca in urina testata, exista sau lipseste hormonul de sarcina hCG, Multa sanatate!

| Anemona2020 a răspuns:

Nuuu draga?